LAJMI I FUNDIT:

Finlanda dhe Belgjika kërkojnë kualifikimin, formacionet e mundshme

Finlanda dhe Belgjika kërkojnë kualifikimin, formacionet e mundshme
Reklama

Finlanda për herë të parë ka arritur kualifikimin në një Kampionat Evropian.

Përkundër se ishin debutues, skandinavët kanë marrë një fitore në ndeshjen e parë.


Tani pas dy ndeshjeve të zhvilluara, Finlanda ka tri pikë dhe është në garë për kualifikim.

Ndeshja e tretë e tyre është me kryesuesit e grupit Belgjikën që kanë marrë gjashtë pikë nga dy ndeshje.

Të dyja ekipet përfaqësuese kërkojnë kalimin e grupit dhe futen në fushë për t’i marrë tri pikët.

Belgëve do t’i mjaftonte edhe një pikë për të siguruar pozitën e parë në grup, derisa skandinavët duan të befasojnë për të kaluar tutje.

Kjo ndeshje mes Finlandës dhe Belgjikës zhvillohet në Gazprom Arena të St Petersburgit me fillim nga ora 21:00.

Formacionet e mundshme:

Finlanda: Hradecky; Toivio, Arajuuri, O’Shaughnessy; Raitala, Kauko, Sparv, Kamara, Uronen; Pohjanpalo, Pukki

Belgjika: Courtois; Alderweireld, Dendoncker, Vertonghen; Meunier, Witsel, Tielemans, Carrasco; De Bruyne, Lukaku, Eden Hazard

/Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Në trend Sport

Më shumë
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori