Jennifer Aniston rikthehet me një komedi si një ish-mbretëreshë e bukurisë në filmin Dumplin’. Për këtë premierë me 28 shkurt, Cineplexx organizon eventin “Ladies Night” duke ju ofruar zonjave dhe zonjushave një natë argëtuese me shpërblime te ndryshme!

Dumplin’ është bazuar nga libri i autores Julie Murphy ku u realizua në film nga Anne Fletcher e cila është e njohur për filmat e saj komedi dhe romantikë si The Proposal dhe 27 Dresses. Ngjarja e filmit zhvillohet në një qytet të vogël në Texas ku vajza mbipeshë e ish-mbretëreshës së bukurisë regjistrohet në shenjë proteste në konkursin e bukurisë që e ëma organizon, por gjithçka përshkallëzohet kur të tjera vajza mbipeshë marrin pjesë, duke bërë kështu revolucion.
Dumplin’ nderon Dolly Parton me këngët e saj klasike gjithashtu dhe këngët e saj të reja si kolonë zanore e filmit duke përcjellë aktoren kryesore (Danielle Macdonald) në një rrugëtim ku ajo gjen vetveten. Mesazhi kryesor qe e përcjell filmi është se bukuria është kur e japim më të mirën nga vetja në anën emocionale dhe jo atë fizike.

Përveç premierës botërore të këtij filmi, Cineplexx organizon edhe eventin Ladies Night prej orës 19:00 ku do të ketë pije falas nga Strongbow, si dhe shumë shpërblime të tjera si:
5x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Gentli Shoes
5x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga EMO
50 dhurata nga Oliver Weber

Për me shumë Cineplexx në bashkëpunim me Raiffeisen Bank Kosova sjell një super ofertë për biletat e këtij filmi. Për çdo biletë që paguani me Gold dhe Bonus Cards, merrni 1 tjetër FALAS.

Biletat mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:15 në Cineplexx. Për më shumë rreth orareve te eventit mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.