LAJMI I FUNDIT:

FFK zgjedh lojtarin e vitit, trajnerin, gjyqtarin, formacionin dhe klubet më të suksesshme

FFK zgjedh lojtarin e vitit, trajnerin, gjyqtarin, formacionin dhe klubet më të suksesshme

Federata e Futbollit të Kosovës ka organizuar ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2017, ku janë zgjedhur më të mirët.

Reklama

Klubi më i mirë është shpallur kampioni i Kosovës, Trepça ’89. Mitrovicasit po ashtu e fituan edhe çmimin si klubi më ‘Fair play’.

Klubi më i mirë i futsallit u zgjodh Liburni, ndërsa lojtari më i mirë Halim Selmanaj i skuadrës gjakovare.

Klubi më i mirë te femrat, Hajvalia, ndërsa tri futbollistet më të mira Zelfije Bajramaj (1), Edona Kryeziu (2) dhe Verona Berisha (3).

Trajneri më i mirë u shpall Zekirija Ramadani, që e fitoi titullin me 89-shin.

Golashënuesi më i mirë Oto John, ndërsa lojtari më i mirë i kampionatit është shpallur  Florent Hasani.

Gjyqtari i vitit u shpall Genc Nuza, i cili ka pasur paraqitje fantastike edhe në Evropë.

Futbollisti më i mirë i vitit 2017 është zgjedhur mesfushori i Përfaqësueses, Valon Berisha.

Formacioni më i mirë i vitit është ky: Faton Maloku, Armend Thaçi, Armend Dallku, Ardian Limani, Rron Broja, Hamdi Namani, Mentor Zhdrella, Xhevdet Shabani, Florent Hasani, Mirlind Daku dhe Genc Hamiti. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori