Borussia Dortmund do ta dënojë Pierre-Emerick Aubameyang me 43 mijë funte (50 mijë euro) për shkak të festimit me maskë në ndeshje me Schalken. 

Sulmuesi i Gabonit, ka një marrëveshje personale me Niken, që është prodhues i maskës që u përdor nga Aubameyang,e  që njihet me emrin “The Masked Finisher”.

Këtë e ka pranuar drejtori i përgjithshëm i Dortmundit, Hans-Joachim Watzke.

“Kjo është një sjellje e padenjë për një korporatë të madhe. Ne nuk duam të ndërhyjmë në interesat e Nikes në këtë mënyrë, por kemi një partner zyrtar, që është Puma, ndaj ajo që bëri Aubameyang është e patolerueshme”, ka thënë Watzke.

Kjo maskë që e përdori sulmuesi përdorët nga disa mundës.

Aubameyang në të kaluarën ka përdorur edhe maska të Spiderman dhe Batman.

Ai ka shënuar 24 gola në këtë kampionat. /Telegrafi/