LAJMI I FUNDIT:

Ferran Torres e barazon rezultatin ndaj Napolit nga pika e bardhë

Ferran Torres e barazon rezultatin ndaj Napolit nga pika e bardhë
(Foto: Screenshot/ESPN)

Barcelona e ka barazuar rezultatin ndaj Napolit (1-1) në ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Evropës.

Katalunasit u gjetën në disavantazhi në fraksionin e parë me golin e Piotr Zielinskit (29’) dhe shkuan në pushim me rezultatin 0-1.

Në fraksionin e dytë, tentativat për të realizuar u kompletuan me golin e barazimit.

(Foto: Screenshot/ESPN)

Një goditje të Adama Traores në zonë, Juan Jesus e preku me dorë. Fillimisht, gjyqtari e vazhdoi lojën. Mirëpo, më pas, pas konsultimit të VAR-it, akordoi penallti.

Përgjegjësinë e ekzekutimit e mori Ferran Torres, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë. /Telegrafi/

https://twitter.com/TomasRico23/status/1494388090508652545