Feronikeli ’74 rikthehet te fitoret, merr tre pikë të mëdha përballë Lirisë

Feronikeli ’74 është rikthyer te fitoret në kampionat, pasi ka mposhtur Lirinë me rezultat 2-1.

Ka qenë një pjesë e parë më e qetë, ku dy skuadrat krijuan disa raste, por pa parë gola.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, derisa 45 minutat e para përfunduan baras 0-0.

Alban Shillova kaloi vendasit në epërsi me të filluar pjesa e dytë për 1-0.

Gjithsesi kapiteni i Lirisë, Topalaj barazoi shifrat në 1-1 kur kaluan një orë lojë.

Për tre pikët e Feronikelit ’74, u përkujdes Fiton Hajdari që realizoi në minutën e 86-të me kokë për 2-1.

Me këto tre pikë të fituara, Feronikeli ’74 ngritët në pozitën e shtatë me 15 pikë, derisa Liria mbetet e fundit me vetëm nëntë pikë.

Ndeshjen e ardhshme Feronikeli ’74 luan në udhëtim te Drita, derisa Liria para adhuruesve të vet pret Gjilanin. /Telegrafi/

Klubet e Ligës Premier marrin vendimin përfundimtar rreth VAR-it për sezonin e ardhshëm

“Alarmi 30 qershor” - gjashtë klube të Ligës Premier të detyruar të shesin për të shmangur sanksionimin

Lëndohet ylli i Francës – mund të mungojë në Euro 2024 dhe të prishë planet e Deschamps

Gruda jep një deklaratë që i pëlqen Bayernit, rekordmenët e duan transferimin e yllit shqiptar

Portugalia merr një lajm të rëndë, top ylli lëndohet dhe nuk do të luajë në Euro 2024

Real Madridi ‘kërcënohet’ me një goditje të madhe, Bellingham do të duhet patjetër të operohet