LAJMI I FUNDIT:

Fenomeni Ronaldo zgjedh formacionin e ëndrrave – zgjedh emra si Messi, Zidane e Maradona, mungon CR7

Fenomeni Ronaldo zgjedh formacionin e ëndrrave – zgjedh emra si Messi, Zidane e Maradona, mungon CR7

Luis Nazario da Lima Ronaldo apo i njohur vetëm si Ronaldo dhe ‘fenomeni’ ka pasur një karrierë të bujshme 18-vjeçare në Serie A, La Liga dhe me kombëtaren e Brazilit, duke ka luajtur me dhe kundër disa prej më të mirëve.

Reklama

Me përfshirjen e yjeve të kaluara dhe të sotëm, Ronaldo zbuloi ekipin e tij të ëndrrave ndërsa fliste për mediumin FATV dhe kjo thjesht mund të jetë skuadra më e madhe që kemi parë ndonjëherë.

Në nivel klubi, fituesi i dyfishtë i Topit të Artë, shënoi 352 gola, si dhe 62 gola tjerë 98 për kombëtaren Selecao. ‘Fenomeni’ shënoi për Cruzeiron, Barcelonën, ​​Interin, Real Madridin, Milanin, Corinthians dhe Kombëtaren e Brazilit.

Kush është sulmuesi më i mirë në Serie A nga viti 2000 - Ronaldo Fenomeni numër një, pasohet nga CR7, Sheva mbetet i treti
Lexo po ashtu Kush është sulmuesi më i mirë në Serie A nga viti 2000 - Ronaldo Fenomeni numër një, pasohet nga CR7, Sheva mbetet i treti

Por, kush gjendet në 11-shen e ëndrrave të Ronaldos?

Gianluigi Buffon legjendar është gjendet në mes të shkopinjve, i mbrojtur nga një prapavijë e përbërë nga yjet brazilianë si Cafu dhe Roberto Carlos nga krahët dhe italianët Paolo Maldini dhe Fabio Cannavaro në qendër të mbrojtjes.

Messi: Ronaldo është më i miri që e kam parë
Lexo po ashtu Messi: Ronaldo është më i miri që e kam parë

Mesfusha e tij ka Zinedine Zidane dhe Andrea Pirlo në qendër, ndërsa nga krahët gjenden dy legjendat argjentinase, Diego Maradona dhe Lionel Messi.

Në sulm, Fenomeni vendosi të zgjedhë veten së bashku me legjendën braziliane, Pele – duke kompletuar ndoshta koleksionin më të madh prej 11 futbollistëve në një formacioni titullar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori