LAJMI I FUNDIT:

Fenomeni Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave: Përfshihen Maradona, Pele dhe Messi, por mungon CR7 (Foto)

Fenomeni Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave: Përfshihen Maradona, Pele dhe Messi, por mungon CR7 (Foto)

Ylli i madh i futbollit botëror, Luis Nazario da Lima Ronaldo ka zgjedhur formacionin apo 11-shen më të mirë të gjitha kohërave, ku është i mbushur me emra të mëdhenj si Diego Maradona, Pele dhe Lionel Messi, por mungon emri i Cristiano Ronaldos.

Reklama

Legjendës braziliane të futbollit i është kërkuar të bashkojë ekipin më të madh në histori nga mediumi Esporte Interativo.

Përzgjedhja e Ronaldos ka qenë shumë përfshirëse duke pasur në formacion emra të mëdhenj nga thuajse gjitha kombëtaret dhe skuadrat e mëdha.

Buffon: Ronaldo braziliani ishte perfekt sikurse të ishte i krijuar në laborator
Lexo po ashtu Buffon: Ronaldo braziliani ishte perfekt sikurse të ishte i krijuar në laborator

Yjet e epokës moderne nga Juventusi, Real Madridi dhe Milani janë të përfshira në të gjithë skuadrën, me një përzgjedhje të mrekullueshme që ka plot tetë fitues të Topit të Artë.

Një përzierje e fuqisë italiane dhe dhuntisë apo talentit brazilian në anën e pasme të skuadrës duhet të ndihmojë për t’i mbajtur gjërat interesante, me Gianluigi Buffonin që gjerësisht njihet si një nga portierët më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në lojë.

Cannavaro zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë
Lexo po ashtu Cannavaro zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

Mbrojtja formohet nga dy prej atyre që e fituan Kupën e Botës së bashku me Ronaldon në 2002-n, Evangelista Cafu dhe Roberto Carlos, ndërsa vend në mbrojtje ka edhe për dyshen italiane, Fabio Cannavaro dhe Paolo Maldini.

Ronaldo në një ‘sandwich’ nga Maldini dhe Cannavaro

Mesfusha e formuar nga Ronaldo poashtu përfshinë lojtarë të mëdhenj si dhe fitues të Kupës së Botës, si Diego Maradona, Zinedine Zidane dhe Andrea Pirlo, ndërsa krah tyre gjendet edhe ylli argjentinas, Lionel Messi.

Sulmi përbëhet nga dy lojtarë, ku Ronaldo ka zgjedhur si partner të tij, legjendën tjetër braziliane, Pele, ndërsa befasia është mungesa e Cristiano Ronaldos pavarësisht arritjeve të tij rekorde në epokën moderne. /Telegrafi/

Formacioni i Fenomenit Ronaldo:

E aí, tá fraca a seleção do Ronaldo?

A post shared by Esporte Interativo (@esporteinterativo) on Oct 5, 2017 at 1:20pm PDT

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori