LAJMI I FUNDIT:

Cannavaro zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

Cannavaro zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

Ish-fituesi i Topit të Artë, Fabio Cannavaro, ka zbuluar se braziliani Ronaldo ishte sulmuesi i vetëm që ia kishte frikën gjatë karrierës së tij sa ishte futbollist aktiv.

Reklama

Kapiteni legjendar i kombëtares italiane, i cili u emërua lojtari më i mirë në botë, pasi çoi vendin e tij në lavdinë e Kupës së Botës në vitin 2006, kaloi 18 vjet në Serie A dhe La Liga.

Ibra: ‘Fenomeni’ larg më i mirë se Ronaldo, ai është talent i lindur ndërsa portugezi jo!
Lexo po ashtu Ibra: ‘Fenomeni’ larg më i mirë se Ronaldo, ai është talent i lindur ndërsa portugezi jo!

Cannavaro bëri 136 paraqitje për Azzurrët dhe është konsideruar si një nga mbrojtësit e qendrës më të mëdhenj të të gjitha kohërave, pavarësisht e ishte i shkurtër me trup, por nuk kishte futbollist që e sfidoi guximin e tij.

Ronaldo ishte për një kohë të shkurtër bashkëlojtar i Cannavaros në Real Madrid, por edhe ata u përballën me njëri-tjetrin në raste të shumta në Serie A dhe në konkurrencë ndërkombëtare.

Sulmuesi i Hull Cityt lë pa fjalë të gjithë, zbulon tatuazhin e Ronaldos në këmbën e tij (Foto)
Lexo po ashtu Sulmuesi i Hull Cityt lë pa fjalë të gjithë, zbulon tatuazhin e Ronaldos në këmbën e tij (Foto)

Dhe 43-vjeçari italian, i cili tani është trajner i Tianjin Quanjian në Superligën kineze, thotë se ai e konsideron brazilianin të jetë lojtari më i madh i kohës së tij, përcjell Telegrafi.

Cannavaro dhe Ronaldo gjatë një dueli në ndeshjen Itali-Brazil!

“Ronaldo ka qenë gjithmonë, gjithmonë, një lojtar i cili nxiti frikë në mua”, ka thënë Cannavaro për faqen zyrtare të Ligës së Kampionëve.

“Ai është lojtar i gjeneratës sonë. Fenomeni”, përfundoi ish-kapiteni i Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori