LAJMI I FUNDIT:

Fenerbahce me dhjetë veta merr fitore si mysafir ndaj Galatasaray, titulli vendoset në xhiron e fundit

Fenerbahce me dhjetë veta merr fitore si mysafir ndaj Galatasaray, titulli vendoset në xhiron e fundit

Në xhiron e 37-të të Superligës së Turqisë, Fenerbahce mposhti si mysafir me rezultat 1-0 rivalin e tyre më të madh, Galatasarayn dhe ruajtën shanset teorike për të fituar titullin e kampionit.

Në këtë mënyrë, Fenerbahce e shtyu festimin e titullit kampion turk të rivalit të saj më të madh deri në xhiron e fundit, kur Galata do të udhëtojë te Konyaspor.

Para ndeshjes kishte një tollovi të madh, ku lojtarët e të dy skuadrave u shtyn njëri me tjetrin.

Mbrojtësi turk Caglar Soyuncu i dha fitoren Fenerit me golin në minutën e 71-të të ndeshjes.

Vlen të theksohet se mysafirët luajtën me një lojtar më pak që nga minuta e 21-të kur u përjashtua Alexander Djiku.

Para xhiros së fundit, Galatasaray mban vendin e parë me 99 pikë, tre më shumë se Fenerbahçe e vendit të dytë.

Feneri do të presë në shtëpi Istanbulsporin, ndërsa Galatasaray siç e cekëm do të vizitojë Konyasporin.

Nëse të dyja skuadrat kanë 99 pikë në fund, Fenerbahçe do të jetë kampione pasi në ndeshjet e ndërsjella ka rezultatet më të mira. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori