Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka kanë një numër të madh të fansave anembanë trojeve shqiptare dhe më gjerë.

Dyshja gjatë viteve të kaluara i kanë dhënë fund beqarisë, duke përzgjedhur partneret e tyre të jetës.

Madje, Graniti është martuar me bukuroshen Leonita Lekajn, me të cilën ishte në lidhje disavjeçare.

Urime Fejesa – @diartdraga @agnesaxhaka 🎈💃🏻💍

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on Jul 9, 2018 at 12:17pm PDT

Ndryshe prej Granitit, Taulanti së fundi është fejuar me të dashurin Arbnora Nuredinin, me të cilën pritet edhe të kurorëzohet.

Por, pasi “rehatuan” vetveten, dyshja tashmë gjatë mbrëmjes së sotme kanë fejuar edhe motrën e axhës, Agnesën.

Dy futbollistët i kanë uruar suksese dhe çdo gjë të mirë asaj pas fejesës me Diart Dragën duke publikuar edhe imazhe të njëjta në rrjetet sociale.

Ndryshe, Granitin do ta shohim edhe sezonin e ardhshëm në Arsenal gjersa Taulanti është lojtar i Baselit, po që po kërkohet nga një numër i madh i klubeve evropiane. /Telegrafi/

💕💃🏻

A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on Jul 9, 2018 at 1:08pm PDT