Lionel Messi ende nuk është nisur në drejtim të Parisit për të kompletuar kalimin te Paris Saint-Germain.

Edhe pse mijëra tifozë e media ndërkombëtare janë duke e pritur argjentinasin para zyrave të klubit francez, ende nuk është realizuar fluturimi.

Messi ende nuk ka arritur, por festa te tifozëve të PSG-së tashmë ka filluar para aeroportit të Parisit Messi ende nuk ka arritur, por festa te tifozëve të PSG-së tashmë ka filluar para aeroportit të Parisit

Sipas asaj që raporton gazetari Fabrizio Romano, gjashtë herë fituesi i Topit të Artë ende gjendet në Barcelonë, pranë familjes së tij.

Lojtari 34-vjeçar dhe babai i tij po e shikojnë kontratën e pranuar dje (e diel) nga PSG, duke sqaruar situatën dhe kushtet e ofruara.

Kaos i madh në aeroportin e Parisit, mediat nga e gjithë bota në pritje të Lionel Messit Kaos i madh në aeroportin e Parisit, mediat nga e gjithë bota në pritje të Lionel Messit

Pa u kompletuar në detaje kontrata, Romano bën të ditur se Messi nuk do të fluturojë për në Paris.

Reklama

Ka disa gjëra të vogla për të finalizuar transferimit, por që argjentinasi do të jetë lojtar i PSG-së. /Telegrafi/

Reklama