Lionel Messi raportohet se për pak çaste do të niset për në Paris që të kompletojë kalimin te Paris Saint-Germain.

Ylli argjentinas tashmë është larguar zyrtarisht nga Barcelona dhe do të kalojë te gjiganti i Ligue 1 si lojtar i lirë.

Lojtari 34-vjeçar thuhet se do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me një pagë edhe më të mirë se sa ajo te Blaugranasit.

Mes shumë emocioneve, Messi arriti të përshëndetet me tifozët e Barcelonës që po qëndronin jashtë Camp Nout Mes shumë emocioneve, Messi arriti të përshëndetet me tifozët e Barcelonës që po qëndronin jashtë Camp Nout

Tifozët e PSG-së tashmë janë mbledhur para aeroportit dhe para zareve të klubit, duke pritur arritjen e gjashtë herë fituesit të Topit të Artë.

Mbrëmë kishte një alarm të rrejshëm se Messi tashmë kishte arritur në aeroportin e Parisit, duke bërë që qindra tifozë të grumbullohen para tij.

Reklama
Një veturë e parkuar dhe qindra tifozë prisnin të entuziazmuar për Messin – aeroporti francez i zhgënjen ata Një veturë e parkuar dhe qindra tifozë prisnin të entuziazmuar për Messin – aeroporti francez i zhgënjen ata

Por, një njoftim nga stafi i aeroportit, u bë e ditur se argjentinasi nuk ka arritur aty dhe nuk do të ketë fluturime për të dielën mbrëma.

Reklama

Sot, tifozët e PSG-së kanë marrë konfirmin se Messi do të jetë i pranishëm në zyrtar e klubit, për t’i kompletuar testet mjekësore dhe më pas të nënshkruajë kontratën. /Telegrafi/