LAJMI I FUNDIT:

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” – Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” – Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

Carlo Ancelotti thuhet se e ka ndjekur ndeshjen mes Interit dhe Atletico Madridit e mbyllur me rezultat 1-0.

Sipas mediumit të afërt më klubin madrilen, Defence Central, Real Madridi prej disa kohësh kërkon të sjellë një lojtar të Interit.


Bëhet fjalë për Nicolo Barella, mesfushorin 27-vjeçar për të cilin te Real Madridi besojnë se mund të jetë pasardhësi i Luka Modric.

Sipas këtij mediumi, ky ka qenë pikërisht mesazhi që Ancelotti i ka dërguar presidentit të Real Madridit, Florentino Perez.

“Ky djalosh do të jetë Modrici i ri, merreni!”, i ka thënë trajneri i famshëm italian shefit të gjigantëve spanjollë.

Barella ka kontratë me Interin deri në verën e vitit 2026 dhe Transfermarkt e vlerëson atë në 75 milionë euro.

Në karrierën e tij, ai ka luajtur edhe për Cagliari dhe Como, dhe këtë sezon ai ka dy gola dhe pesë asistime në 23 paraqitje në ligë.

Ai ka luajtur 51 ndeshje për Italinë, me të cilën u bë kampion i Evropës në vitin 2021. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori