Erling Haaland po shijon një nisje të mrekullueshme me Borussia Dortmundin, pas kalimit nga Red Bull Salzburg.

Para ndeshjes mes Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germain në Westfalenstadion, norvegjezi kishte shënuar nëntë gola në gjashtë paraqitjet e tij me klubin austriak.

Ai e ka nisur shumë mirë aventurën në Gjermani dhe pritet prej tij ta vazhdojë edhe në Ligën e Kampionëve.

Haaland është i fuqishëm, i rrezikshëm dhe mund të gjuajë me të dyja këmbët.   Haaland është gjithashtu i shpejtë edhe pse është o gjatë dhe i fuqishëm dhe këtë e ka konfirmuar edhe ndaj PSG-së .

Tifozët e futbollit mbase nuk e dinin se sa i shpejt ishte deri në ndeshjen me PSG-në, kur në një moment në pjesën e parë, Haaland largon rrezikun nga porta e tij dhe përshkruan të gjithë fushën për në rreth 10 sekonda.

Ritëm i pabesueshëm, ku edhe Usain Bolt do t’ia kishte lakmi. Kjo shpejtësi ka bërë që shumë tifozë të shkruajnë në rrjetet sociale. /Telegrafi/