LAJMI I FUNDIT:

Eriksen shënoi gol të bukur në rikthimin emocional në Parken Stadium, 290 ditë pasi në atë fushë pësoi arrest kardiak

Eriksen shënoi gol të bukur në rikthimin emocional në Parken Stadium, 290 ditë pasi në atë fushë pësoi arrest kardiak
(Fotomontazh: Twitter)

Nuk ka dyshim se rikthimi i Christian Eriksen në fushën e Parken Stadium në Kopenhagë ka qenë shumë emocional duke marrë në konsideratë atë që ndodhi në vitin e kaluar.

Reklama

Pikërisht në këtë stadium, mesfushori danez kishte përjetuar arrest kardiak në sfidën ndaj Finlandës në kuadër të Kampionatit Evropian, saktësisht para 290 ditëve.

Dhe padyshim se mikpritja e tifozëve ishte e mrekullueshme për rikthimin e ikonës së futbollit danez.

Ndërsa brohoritja më e madhe erdhi në minutën e 58-të, kur Eriksen krijoi hapësirë dhe realizoi një gol shumë të bukur. Ai vrapo drejt publikut dhe u gjunjëzua në festën e tij.

Është konfirmuar se Eriksen përjetoi arrest kardiak – definicioni, simptomat dhe shkaktarët
Lexo po ashtu Është konfirmuar se Eriksen përjetoi arrest kardiak – definicioni, simptomat dhe shkaktarët

Tifozët përgatitën ovacione në momentin kur mesfushori u zëvendësua në minutën e 80-të dhe natyrisht u zgjodh lojtar i ndeshjes në fitoren prej 3-0 të Danimarkës kundër Serbisë. /Telegrafi/

(Foto: Screenshot/Twitter/Goal)

Në trend Sport

Më shumë
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Kalo në kategori