LAJMI I FUNDIT:

“Erdha për një vit, do të qëndroj katër” – Thiago Silva nënshkruan kontratën e re me Chelsean

“Erdha për një vit, do të qëndroj katër” – Thiago Silva nënshkruan kontratën e re me Chelsean

Thiago Silva ka nënshkruar një kontratë të re me Chelsean, e cila zgjat deri në vitin 2024, pasi të dyja palët arritën marrëveshje.

Reklama

Blutë kanë konfirmuar se braziliani veteran ka zgjatur kontratën e tij aktuale dhe do të qëndrojë në “Stamford Bridge” deri në vitin 2024 edhe pse ai ka mbushur 38 vjet në shtator.

Edhe një vit tjetër në Londrën Perëndimore, do ta çojë Silvan në vitin e katërt me Chelsean, dhe deri në fund të edicionit 2023-2024, braziliani do të jetë afër ditëlindjes së tij të 40-të.

Që nga ardhja e tij në Angli në vitin 2020, ai ishte padyshim interpretuesi më i qëndrueshëm në mbrojtje me trajnerë si Thomas Tuchel dhe Graham Potter.

“Sinqerisht jam shumë i lumtur që do të vazhdoj karrierën time me Blutë. Kur firmosa kontratën time të parë këtu, ishte për të bërë vetëm një vit. Tani do të jenë katërt! Nuk mund ta imagjinoja këtë, por në të vërtetë është një moment shumë i veçantë për mua që të nënshkruaj dhe të qëndroj në Chelsea”, ka thënë ai për faqen zyrtare të klubit.

Ai shihet edhe si mësues për dy lojtarët e rinj Benoit Badiashile dhe Trevoh Chalobah.

Mbrojtësi do të kthehet në aksion për Blutë në udhëtim te West Ham të shtunën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Kalo në kategori