LAJMI I FUNDIT:

Enis Gavazaj bëhet me klub të ri, nënshkruan në Bjellorusi te Dimano Minsk

Enis Gavazaj bëhet me klub të ri, nënshkruan në Bjellorusi te Dimano Minsk

Enis Gavazaj është futbollisti më i ri i Dinamo Minskut në Bjellorusi, pasi që mbeti pa klub para disa ditësh.

Reklama

Anësori ka nënshkruar për ekipin e ri pasi qëndroi për rreth një javë në provë, ku tregoi sukses.

Gavazaj u largua nga Yenisey Krasnoyarsk, ekip ku nuk pati hapësira, duke zhvilluar shtatë ndeshje në Superligën e Rusisë.

Klubi rus dhe lojtari ndërprenë kontratën me marrëveshje.

Te Dinamo Minsk ai do të kërkojë ta kthejë formën dhe vendin në Kombëtaren e Shqipërisë.

Në klubin bjellorus, më parë ka luajtur edhe Fatos Beqiraj.

Gavazaj ka bërë karrierën në Kosovë te Prishtina nga ku kishte kaluar në Belgjike te klubi Gent.

Ai ka luajtur në huazim edhe te Roeselare, për tu kthyer në Shqipëri te Skënderbeu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori