Këngëtarja e njohur, Eneda Tarifa, është shumë e pëlqyer nga mijëra fansa për muzikën e saj.

Ajo është mjaft aktive dhe e ndjekur edhe në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan herë pas here me ndjekësit imazhe të ndryshme nga jeta e saj e përditshme.

View this post on Instagram

#Repost from @stefi_prifti07 (@repost_media_app) Eneda Tarifa, nje prej kengetareve VIP me ndjeshmeri te larte humanizmi. Nder te paret artiste 👩‍🎨 qe vendosen te marrin pjese ne kete Koncert Bamiresie, ne ndihme te familjeve te prekura nga termeti. #faleminderit #enedatarifa #solidarity ——————————————————————————-🙏🏻 Atë ditë kur rastësia na takoi, nuk mendoja se kjo nisem do të merrte përmasa të tilla. Faleminderit që na bashkuat për këtë kauzë në ndihmë të rreth 100 familjeve e shtëpive të dëmtuara (nga shkaqe krejtesisht natyrore), në rrethin e Korçës. Të gjithë në sheshin para Katedrales në Korçë nesër mbrëma në orën 19.00 Pjesmarja e çdo SHQIPTARI brenda e jashtë vendit në këtë Koncert Maratonë me anë te kontributit financiar është tepër i rëndësishëm dhe një ndihmë e çmuar. Llogaria është hapur në tre Banka në emer të Bashkise Korcë. Numrat e llogarisë si me poshtë : Credins Bank Nr i llogarise 49419 IBAN AL9721241109000000000009419 Kodi SWIFT CDISALTR Raiffeisen Bank Nr i llogarise 0504030812 IBAN AL73202410030000000504030812 Kodi SWIFT SGSBALTX Intesa San Paolo Bank Albania Nr i llogarise 72400030702 IBAN AL88208410670000072400030702 Kodi SWIFT USALALTRKOR Kodi SWIFT eshte per sponsorizimet nga jashte Shqiperise, me kete destinacion : Sponsorizim per rindertimin e shtepive te demtuara nga termeti ne Korce per Bashkine Korce.

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa) on Jun 12, 2019 at 4:45pm PDT

Së fundmi, këngëtarja ka publikuar një fotografi në rrjetin social Instagram, ku shfaqet mjaft atraktive në bikini, teksa merr rreze dielli pranë një pishine.

Të gjitha lajmet nga Bukuroshet Shqiptare Të gjitha lajmet nga Bukuroshet Shqiptare

Ajo bashkë me vajzën e saj të vogël, Arian, duket se kanë kaluar një ditë të mirë verore në shoqëri të njëra-tjetrës.

“Kishte një javë që më lutej (unë lutesha për vete). Hajde gëzuar sezonin veror”, ka shkruar Eneda në mbishkrimin e kësaj fotografie.

Ndërkohë, të shumta kanë qenë komentet nga ana e fansave, të cilët e kanë komplimentuar këngëtaren për linjat e saj trupore. /Telegrafi/