LAJMI I FUNDIT:

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Liverpool kishte një sezon për tu harruar dhe vëmendja tani është kthyer tek mënyra se si ata mund të përmirësohen për sezonin e ardhshëm.

Reklama

Një vend i pestë do të thotë mungesë në Ligën e Kampionëve, pra gjiganti anglez do të luajë në Ligën e Evropës sezonin e ardhshëm.

Mesfusha është nënvizuar si zona e tyre kryesore e dobët, pasi lojtarët e afruar ndër vite nuk arritën të japin atë që pritej.

Klopp pranon se ka pritur gjatë për t'i përmirësuar gabimet te Liverpooli
Lexo po ashtu Klopp pranon se ka pritur gjatë për t'i përmirësuar gabimet te Liverpooli

Pra investimi më i madh pritet të bëhet në mesfushë, ku Jurgen Klopp ka zgjedhur disa emra.

Me Mason Mount që duket i destinuar për një lëvizje te Manchester United, rindërtimi i mesfushës së Klopp nuk do të përfshijë lojtarin e Chelseat. Por Reds duket se kanë goditur me yllin e Brighton, Alexis Mac Allister.

Po ashtu flitet edhe për afrimin e mesfushorit të Nice, Khephren Thuram, me 22 vjeçarin që zhvilloi një sezon të mirë dhe mori fresë edhe nga Didier Deschamps muaj më parë.

Klopp: Nëse dikush dëshiron të largohet se nuk luajmë në Ligën e Kampionëve, unë do ta dërgoj me veturën time
Lexo po ashtu Klopp: Nëse dikush dëshiron të largohet se nuk luajmë në Ligën e Kampionëve, unë do ta dërgoj me veturën time

Edhe mesfushori i Bayern Munichut, Ryan Gravenberch, gjithashtu është lidhur me një kalim në Anfield. Nga të mbeturit, Fabinhon dhe Stefan Bajcetic , po ashtu janë në planet e Klopp.

Sa i përket mbrojtjes francezi Benjamin Pavard i Bayern Munich pëlqehet nga Liverpool.  27-vjeçari ka informuar Bayern Munich se dëshiron të vazhdojë tutje verë dhe do t’i ofrojë Klopp opsione të mëtejshme si në qendër ashtu edhe në krahun e djathtë të mbrojtjes.


Formulari i mundshëm i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Pavard, Van Dijk, Robertson; Thuram, Gravenberch, Mac Allister; Salah, Gakpo, Diaz.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori