LAJMI I FUNDIT:

Klopp: Nëse dikush dëshiron të largohet se nuk luajmë në Ligën e Kampionëve, unë do ta dërgoj me veturën time

Klopp: Nëse dikush dëshiron të largohet se nuk luajmë në Ligën e Kampionëve, unë do ta dërgoj me veturën time

Liverpooli viziton Southampton të dielën në në xhiron e fundit të Ligës Premier.

Reklama

Reds do ta mbyllë sezonin në vendin e pestë dhe do të luajë në Ligën e Evropës, gjë që është pozitive duke pasur parasysh fillimin katastrofik të sezonit.

Trajneri Jurgen Klopp ka mbajtur konferencë për shtyp para ndeshjes, duke folur dhe për situatën e disa lojtarëve që duan të luajnë në Ligën e Kampionëve.

Klopp pranon se ka pritur gjatë për t'i përmirësuar gabimet te Liverpooli
Lexo po ashtu Klopp pranon se ka pritur gjatë për t'i përmirësuar gabimet te Liverpooli

“Nëse ndonjë lojtar vjen tek unë dhe thotë se dëshiron të largohet sepse ne nuk jemi kualifikuar në Ligën e Kampionëve, unë do ta çoj atë në atë klub tjetër me makinën time”.

“Do të marr çelësat dhe do ta pyes se ku dëshiron shkosh. ‘Hyre brenda, do të të përzë unë’, këtë do t’i them. Është diçka që nuk e kuptoj fare”, ka thënë Klopp në konferencën për shtyp. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori