Është gati të mbyllet edhe një dekadë me Ligën Premier, që nisi në vitin 2010, kur fitoi Chelsea dhe udhëhiqej nga Carlo Ancelotti, ndërsa Didier Drogba e fitoi Këpucën e Artë.

Nëntë vite kanë shkuar dhe aktualisht Liverpool është duke e udhëhequr kampionatin, para Manchester Cityt.

Nga viti 2010 deri në vitin 2019 nuk kanë munguar golat e bukur.

Sky Sports me analsitë, Gary Neville dhe Jamie Carragher, kanë zgjedhur golat më të bukur në emisionin “Monday Night Football”.

Secili gol i zgjedhur ishte më i miri i sezonit, ku nuk mungon edhe perla e realizuar nga Pajtim Kasami me fanellën e Fulham.

1. Wayne Rooney vs Manchester City (2011)

2. Peter Crouch vs Manchester City (2012)

3. Papiss Cisse vs Chelsea (2012)

4. Robin van Persie vs Aston Villa (2013)

5. Jack Wilshere vs Norwich City (2013)

6. Pajtim Kasami vs Crystal Palace (2013)

7. Olivier Giroud vs Crystal Palace (2017)

8. Emre Can vs Watford (2017)

9. Andros Townsend vs Manchester City (2018)

10. Vincent Kompany vs Leicester City (2019)

/Telegrafi/