LAJMI I FUNDIT:

Eksod masiv tek Bayerni – gjashtë yje mund të largohen nga bavarezët këtë verë

Eksod masiv tek Bayerni – gjashtë yje mund të largohen nga bavarezët këtë verë

Bayern Munich po përgatiten për një eksod masiv këtë verë, pasi klubi është i gatshëm që të ndajë rrugët me disa emra të mëdhenj gjatë afatit kalimtar veror.

Të paktën gajshtë lojtarë mund të shiten nga bavarezët, sipas raportimit nga Sky Sport Germany.

Ata janë të gatshëm që të dëgjojnë ofertat e duhura për Matthijs de Ligt, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Kingsley Coman, Serge Gnabry dhe Noussair Mazraoui.


Kimmich së fundmi ishte raportuar se ka tërhequr interesim nga Barcelona, ani pse besohet se ai kishte refuzuar ofertën e tyre të parë, ndërsa Manchester City po ashtu janë të hapur për nënshkrimin e tij.

Reprezentuesi gjerman së fundmi ka thënë se ai do të ketë një diskutim së shpejti me Bayernin në lidhje me të ardhmen e tij.

Babai i Kompanys zbulon prapaskenat: Ai refuzoi dy skuadra nga Liga Premier për Bayernin
Lexo po ashtu Babai i Kompanys zbulon prapaskenat: Ai refuzoi dy skuadra nga Liga Premier për Bayernin

Teksa Bayerni ndihet që duhet të shesë disa lojtarë për arsye financiare, ata janë gjithashtu në negociata me Alphonso Davies për një kontratë të re, teksa ata gjithashtu janë lidhur me një transferim të verës për Xavi Simons, i cili mund të largohet nga PSG-ja në mënyrë të përhershme.

Pasi e përfunduan sezonin në Bundesliga në vendin e dytë pas Bayer Leverkusenit, presioni është rritur tek Bayerni për t’u rikthyer fuqishëm sezonin e ardhshëm.

Sidoqotë, përpjekja e tyre për t’u rikthyer në krye të futbollit gjerman nën urdhrat e Vincent Kompany mund të dëmtohet nga shitja e disa prej yjeve kryesor të ekipit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

La Liga
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Kalo në kategori