LAJMI I FUNDIT:

Ekrem Kryeziu shpalos detajet e filmit “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 3”, flet për rolin e Aurela Hoxhës

Ekrem Kryeziu shpalos detajet e filmit “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 3”, flet për rolin e Aurela Hoxhës

Filmi “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna”, i cili la gjurmë në kinematografinë shqiptare me pjesën e parë dhe të dytë, rikthehet sërish me pjesën e tretë.

Dashuria , pasioni dhe dhembja, ishin të gjitha këto që karakterizuan dy pjesët e para të filmit, të cilin çdo shqiptar e ka parë të paktën një herë.


Në një intervistë për Telegrafin, skenaristi dhe regjisori Ekrem Kryeziu, ka thënë se “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna # 3” , do të jetë një vazhdim i natyrshëm, jetësor i dy pjesëve të para, aksion,dashuri me pasion, tentim hakmarrjedhe dhembje e pafund prindërore.

Diellza, e pazëvendësueshme te filmi “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 3”
Lexo po ashtu Diellza, e pazëvendësueshme te filmi “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 3”

Të gjitha elementet e këtij trinomi fabulativ do të shpalosen në ambiente të papara, që shquhen me bukuri, të cilat me teknologji edhe më cilësore, se në dy vazhdimet e para, do ta befasojë shikuesin, duke e kënaqur dhe tronditur si asnjëherë më parë.

“Ritmi i kësaj pjese do të jetë marramendës, se vetëm kështu do të mund t’i ndërlidhim të gjitha fijet e fabulës që do ta sjell filmi para shikuesve”, deklaron skenaristi dhe regjisorit duke shtuar se protagonistët e filmit do të jenë të njëjtë por, gjithashtu do të këtë aktorë të rinj.

Por, ajo që bëri bujë menjëherë pas paralajmërimit të fillimit ishte Aurela Hoxha, e cila llogaritet të jetë protagonistja më e re e këtij filmi.

“Aurela Hoxha, ka një rol shumë kompleksiv dhe do të jetë një pandan i mrekullueshëm i Diellzës. Aurela me praninë e saj do ta fuqizojë rolin e Djellzës dhe me dramaticitetin që e brumos karakterin e saj, që ajo e bart në film gjithë fabulës filmike do t’i japë peshë të duhur që dhembja të jetë dhembje dhe gëzimi i dashurisë të jetë plot shkëlqim”, është shprehur Kryeziu.

Aurela Hoxha zëvendëson Diellza Kolgecin në këtë film kosovar? (Foto)
Lexo po ashtu Aurela Hoxha zëvendëson Diellza Kolgecin në këtë film kosovar? (Foto)

Fillimisht u mendua se Aurela do ta zëvendësojë Diellzën, por regjisori e mohoi një gjë të tillë.

Rreth gjysmës së gushtit do të nisë xhirimi i 15 minutave të para të filmit në një pjesë të panjohur deri tash të Grykës së Rugovës. Ky tregim i ri, pretendohet se do t’ua kalojë dy pjesëve të para. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet

Publikohet "Albania" nga Capital T - kënga zyrtare e Shqipërisë për në Euro 2024

Magazina
Pasi u shpall fituese e Big Brother VIP Albania, Egla Ceno bëri veprimin e papritur në Instagram që habiti të gjithë

Pasi u shpall fituese e Big Brother VIP Albania, Egla Ceno bëri veprimin e papritur në Instagram që habiti të gjithë

Magazina
Pas shkëputjes nga muzika, Fero njofton hapjen e auto-sallonit të tij

Pas shkëputjes nga muzika, Fero njofton hapjen e auto-sallonit të tij

Magazina
Getinjo publikon fotografi duke u falur: Nëse jeta të ka lodhur e je mërzit, falu dhe kërko ndihmë

Getinjo publikon fotografi duke u falur: Nëse jeta të ka lodhur e je mërzit, falu dhe kërko ndihmë

Magazina
Çiljeta zbulon se çfarë do të bënte me 100 mijë euro: Kam një detyrim ndaj djalit, pasi i shpenzova kursimet për kurimin e mamit

Çiljeta zbulon se çfarë do të bënte me 100 mijë euro: Kam një detyrim ndaj djalit, pasi i shpenzova kursimet për kurimin e mamit

Magazina
Këngëtarja me prejardhje shqiptare nderohet nga qyteti i New York-ut

Këngëtarja me prejardhje shqiptare nderohet nga qyteti i New York-ut

Magazina
Kalo në kategori