LAJMI I FUNDIT:

Eden Hazard dhe 15 lojtarët që e kishin ëndërruar Realin që nga fëmijëria

Eden Hazard dhe 15 lojtarët që e kishin ëndërruar Realin që nga fëmijëria
Eden Hazard (Getty Images/Guliver)

Eden Hazard nuk është lojtari i vetëm që ka shprehur dëshirë për ta veshur fanellën e famshme të Real Madridit, pasi belgu së fundmi ka pranuar se ka qenë ëndërr e tij që nga fëmijëria.

Reklama

Shumë yje tjera nga bota e futbollit e kanë pranuar të njëjtën gjë, por nuk e kanë pasur fatin që ta realizojnë atë.

Derisa Hazard ka akoma kohë për ta plotësuar ëndrrën e tij, të tjerët është dashur të pajtohen me karrierën te klubet tjera.

Më poshtë jua sjellim disa futbollistë që kanë ëndërruar të luajnë në Estadio Santiago Bernabeu:

Eden Hazard

Eden Hazard (Photo by Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

“Madridi është klubi më i mirë në botë, nuk do ta fsheh ka qenë ëndrra ime që nga fëmijëria”, ka deklaruar mesfushori belg.

Pierre-Emerick Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang (Photo by Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Real Madridi është klubi im i zemrës, i kam premtuar gjyshit tim se do të luaj për ta, shpresoj ta realizoj një ditë”, ka thënë Aubameyang në vitin 2016.

Neymar dhe Philippe Coutinho

Neymar dhe Phillipe Coutinho (Photo by Buda Mendes/Getty Images/Guliver)

Në një prononcim për Marca në vitin 2008, të pyetur se cili është klubi i zemrës:

Neymar: “Real Madridi”.

Coutinho: “Real Madridi, është klubi më i mirë në botë”.

Lajmet për Real Madridin
Lexo po ashtu Lajmet për Real Madridin

Radamel Falcao

Radamel Falcao (Photo by Eric Espada/Getty Images/Guliver)

“Ëndrra e djalit tim është Madridi. Prej se ka qenë i vogël ka dashur të luajë për Realin”, kishte deklaruar babai i Falcaos në vitin 2012.

Rafael Marquez

Rafael Marquez (Photo by Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

“Është ëndërr të luash për Madridin, të gjithë duan të luajnë atje”, ka thënë meksikani për Marca në vitin 2002.

Arturo Vidal

Arturo Vidal (Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images/Guliver)

“Gjithmonë ka qenë ëndrra e tij që të luajë për Real Madridin. Por, a nuk të pëlqen Italia? – e pyeta unë. Jo, e dua Real Madridin”, ka treguar një i afërm i lojtarit në Colo Colo, në librin e tij biografik.

Juninho

Juninho (Photo by Norm Hall/Getty Images/Guliver)

“Gjithmonë kam ëndërruar të luaj për Real Madridin, nuk do ta mohoj. Isha 20 vjeçar, bëra një vizitë në Bernabeu dhe kjo më bëri të dua të luaj aty”, është shprehur Juninho për Marca në vitin 2005.

David Trezeguet

David Trezeguet (Photo by Philipp Schmidli/Getty Images/Guliver)

“Të gjithë ëndërrojnë ta veshin fanellën e galaktikëve”, ka thënë francezi në vitin 2005.

Lucas Moura

Lucas Moura (Photo by Marc Atkins/Getty Images/Guliver)

“Të luaj një ditë për Real Madridin, është një ëndërr. Është një prej klubeve më të mira në botë”, ka theksuar braziliani në vitin 2012.

Lilian Thuram

Lilian Thuram (Photo by Stu Forster/Getty Images/Guliver)

“E dua Real Madridin”, ishte shprehur legjenda franceze në vitin 1999.

Romelu Lukaku

Romelu Lukaku (Photo by Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

“Ëndrra ime është të luaj në Bernabeu, Madridi është një klub i veçantë”, ka thënë belgu në vitin 2010.

Robert Pires

Arsene Wenger dhe Robert Pires (Photo by Dan Mullan/Getty Images/Guliver)

“Gjithmonë ka qenë ëndrra ime që një ditë luaj për Real Madridin dhe tash dua ta bëj realitet”, ishin fjalët e francezit në vitin 2000.

Joaquin Sanchez Rodriguez

Joaquin Sanchez (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

(Presidenti i Real Betsiti, Manuel Ruiz de) Lopera i ka ditur qëllimet e mia që nga dita e parë: Të jem në gjendje të luaj për Real Madridin. Gjithmonë ia kam bërë të qartë sepse ka qenë një mundësi e bukur”, ka thënë Joaquin.

Christian Pulisic

Christian Pulisic (Photo by Justin Berl/Getty Images/Guliver)

“Secili lojtar i ka ëndrrat e veta dhe ëndrra ime është të luaj për Real Madridin, jo shumë lojtarë në botë e kanë shansin ta veshin atë fanellë”, është shprehur Pulisic.

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images/Guliver)

“Idhujt e mi janë lojtarët e Real Madridit”, ka thënë anësori i PSG-së. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Ndërkombëtare
Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori