LAJMI I FUNDIT:

E veçanta e dyerve të kuqe në Big Brother VIP Kosova, pse “Ciao Berto” zgjodhi të kuqen për banorët?

E veçanta e dyerve të kuqe në Big Brother VIP Kosova, pse “Ciao Berto” zgjodhi të kuqen për banorët?

Në ndërtesën më të famshme dhe të ndjekur të momentit në Kosovë, shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova”, një detaj i veçantë ka tërhequr vëmendjen e shumëve: dyert e kuqe të dizajnuara nga kompania e njohur e mobiljeve “Ciao Berto”.

Përveç komoditetit dhe estetikës, ngjyra e kuqe e dyerve ka një simbolikë të thellë dhe zgjedhja e kësaj ngjyre për dyert nuk është bërë rastësishëm.

“Ciao Berto”, një emër që ndërlidhet me cilësinë dhe inovacionin në industrinë e mobiljeve dhe dizajnit të brendshëm, ka vendosur të sjellë energji dhe pasion në mjedisin e “Big Brother VIP Kosova” me dyert e saj të spikatura në një të kuqe vibrante.

Foto: Big Brother VIP Kosova

Kjo ngjyrë simbolizon forcë, guxim dhe jetë – elemente kyçë të lojës së “Big Brother” dhe të atyre që zgjedhin të jetojnë nën vëzhgimin e saj 24 orë në ditë.

Ngjyra e kuqe ka një prani të fortë gotike në kulturën dhe dizajnin, duke u shfaqur në shpallje të mëdha, ditë të mëdha dhe momente të rëndësishme. “Ciao Berto”, duke e kuptuar rëndësinë e kësaj ngjyre, ka zgjedhur të inkorporojë të kuqen si një lëvizje të guximshme që përshtatet me intensitetin e emocioneve dhe përvojave që ndodhin brenda mureve të “Big Brother VIP Kosova”.

Banorët pozojnë me maskotat pranë divanit gjigant të dizajnuar nga Ciao Berto
Lexo po ashtu Banorët pozojnë me maskotat pranë divanit gjigant të dizajnuar nga Ciao Berto

Dyert e kuqe të “Big Brother VIP Kosova” janë më shumë se thjesht një pikë hyrje; ato janë një simbol i guximit të banorëve për t’u përballur me sfidat e panjohura dhe intensitetit të lojës që ndodh brenda shtëpisë.

Foto: Big Brother VIP Kosova

Me këtë zgjedhje dizajni, “Ciao Berto” tregon se si kompania e saj është e përkushtuar jo vetëm në krijimin e produkteve të cilësisë, por edhe në shprehjen e një mesazhi të fuqishëm përmes dizajnit të saj.

Shikuesit tani janë bërë më të vetëdijshëm se çdo herë që një banor kalon përmes këtyre dyerve të ndritshme të kuqe, ata po hyjnë ose po dalin nga një hapësirë ku do të testohet, jo vetëm strategjia e tyre dhe aftësitë sociale, por edhe forca e tyre emocionale. “Ciao Berto” ka dhënë jo vetëm një portë më shumë në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova”, por edhe një portë që hap një botë të re të mundësive dhe simbolizmës për banorët dhe shikuesit e programit. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Gazi eliminohet nga Big Brother VIP Albania 3

Gazi eliminohet nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
“Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” - Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

“Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” - Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

Magazina
Djali i Kim Kardashian eci në fushë me Lionel Messin por kjo pritet me kritika -

Djali i Kim Kardashian eci në fushë me Lionel Messin por kjo pritet me kritika - "kështu kur lind nga një familje miliarderësh"

Magazina
Tha se ka flirtuar me të, del fotoja e Silvit me Sara Gjordenin

Tha se ka flirtuar me të, del fotoja e Silvit me Sara Gjordenin

Magazina
Banorja e re e bën të qartë, thotë se nuk do që të hyjë mes çiftit Meriton - Ilnisa

Banorja e re e bën të qartë, thotë se nuk do që të hyjë mes çiftit Meriton - Ilnisa

Magazina
Akuzohet për probleme me drejtësinë: Reagimi epik i Luiz Ejllit

Akuzohet për probleme me drejtësinë: Reagimi epik i Luiz Ejllit

Magazina
Kalo në kategori