LAJMI I FUNDIT:

E shënoi golin të parin te Barcelona – Riqui Puig e quan ‘surreal’ golin e tij me kokë

E shënoi golin të parin te Barcelona – Riqui Puig e quan ‘surreal’ golin e tij me kokë

Është e çuditshme kur e mendoni se si një lojtar i gjatë 1.69 metra si Riqui Puig mund të shënojë me kokë.

Por, talenti i skuadrës katalunase e arriti këtë gjë në fitoren 2-0 ndaj Elches në kuadër të javës së 20-të në La Liga.


Ishte minuta e 89-të kur Puig shënoi me kokë në portën e skuadrës kundërshtare, derisa nuk kishte besuar se mund të bënte një gjë të tillë.

“Ishte diçka surreale të shënoja me kokë”, ka thënë spanjolli pas ndeshjes me Elchen.

“Nuk mendoj se e ka bërë këtë gjë që kur luaja për grupmoshat U16. Nuk kam shënuar edhe aq shumë atje, mirëpo nuk e mendoja që tani të shënoja me kokë”.

“Kam kaluar një kohë të vështirë, pasi nuk jam mësuar të luaj kaq pak. Por, tani jam duke u forcuar më shumë”.

“Jam shumë i lumtur me lojën që po bëjmë dhe shpresoj që të ndihmoj sa më shumë skuadrën”, ka shtuar më tej Puig.

Mesfushori deri më tani në këtë edicion ka luajtur vetëm dhjetë në të gjitha garat për Barcelonën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori