Pas tragjedisë e cila ndodhi me datë 21 maj në koncertin e saj në Mançester, këngëtarja Ariana Grande mbeti shumë e shokuar dhe njëkohësisht me një njollë të madhe pikëllimi në karrierën e saj.

Megjithatë, krijimtaria artistike e saj nuk do të stopojë, dhe këtë gjë e tregon edhe fakti se Grande ka vendosur të mbajë sërish një koncert tjetër në Mançester.

Të gjitha lajmet nga Sulmi në Mançester Të gjitha lajmet nga Sulmi në Mançester

Këtë herë bëhet fjalë për një koncert humanitar me përmasa të mëdha, të cilit do t’i bashkëngjiten edhe shumë yje të tjerë të showbizit ndërkombëtar.

Katy Perry, Miley Cyrus, Coldplay, Usher dhe Pharrell janë emrat që Ariana Grande ka mbledhur bashkë për këtë koncert, fitimet e të cilit do të shkojnë për bamirësi.

Rita Ora nderon viktimat e sulmit në Mançester Rita Ora nderon viktimat e sulmit në Mançester

Koncerti mbahet me datë 4 qershor, ndërsa para tij, këngëtarja Grande ka në plan të takojë familjarët e viktimave dhe ata që ishin cak në këtë sulm, ndërsa do të japë për ta edhe disa nga fondet e mbledhura nga koncerti humanitar. /Telegrafi/