LAJMI I FUNDIT:

Coldplay

41 Artikuj

Dua Lipa, Madonna dhe Coldplay do të jenë titullarët kryesor të festivalit “Glastonbury 2024”

Dua Lipa, Madonna dhe Coldplay do të jenë titullarët kryesor të festivalit “Glastonbury 2024”

Muzikë
Chris Martin e quan Rihannan këngëtarja më e mirë e të gjitha kohërave, pak para rikthimit të saj në skenë

Chris Martin e quan Rihannan këngëtarja më e mirë e të gjitha kohërave, pak para rikthimit të saj në skenë

Yjet
Yjet e muzikës rikthehen fuqishëm pas COVID-19, Elton John dhe Bad Bunny kryesojnë renditjen e turneve më fitimprurëse në vitin 2022

Yjet e muzikës rikthehen fuqishëm pas COVID-19, Elton John dhe Bad Bunny kryesojnë renditjen e turneve më fitimprurëse në vitin 2022

Yjet
Princi William zbulon pjesëmarrjen e Ed Sheeran dhe Shawn Mendes në ndarjen e çmimeve “Earthshot Awards”

Princi William zbulon pjesëmarrjen e Ed Sheeran dhe Shawn Mendes në ndarjen e çmimeve “Earthshot Awards”

Yjet
Coldplay kanë realizuar një bashkëpunim muzikor me Selena Gomez, për të rritur suksesin e tyre në mesin e fansave të rinj

Coldplay kanë realizuar një bashkëpunim muzikor me Selena Gomez, për të rritur suksesin e tyre në mesin e fansave të rinj

Yjet
Yjet e njohura të muzikës pushtojnë skenat e qyteteve botërore në kuadër të “Global Citizen Live”

Yjet e njohura të muzikës pushtojnë skenat e qyteteve botërore në kuadër të “Global Citizen Live”

Yjet
Chris Martin bleu helmetën që Forest Whitaker e përdori në filmin “Star Wars” dhe e dhuroi atë për bamirësi

Chris Martin bleu helmetën që Forest Whitaker e përdori në filmin “Star Wars” dhe e dhuroi atë për bamirësi

Yjet
Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh vitin e kaluar

Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh vitin e kaluar

Muzikë
Coldplay jep performancë të mrekullueshme në hapjen e “Brit Awards 2021”

Coldplay jep performancë të mrekullueshme në hapjen e “Brit Awards 2021”

Yjet
Publikohet lista e plotë e fituesve në MTV EMA 2020

Publikohet lista e plotë e fituesve në MTV EMA 2020

TV / Film
Detaje nga festa e Liverpoolit për titullin e Ligës Premier – lojtarët zgjedhin hitin e Coldplay

Detaje nga festa e Liverpoolit për titullin e Ligës Premier – lojtarët zgjedhin hitin e Coldplay

Premier League
Imazhi i emigrantit shqiptar, në një mural të Nju-Jorkut

Imazhi i emigrantit shqiptar, në një mural të Nju-Jorkut

Cult+
Dhjetë yjet që krahas ekranit dhe skenës, kanë diploma në profesione të ndryshme

Dhjetë yjet që krahas ekranit dhe skenës, kanë diploma në profesione të ndryshme

Yjet
Sipas Forbes, U2 ka fituar më së shumti në vitin 2018

Sipas Forbes, U2 ka fituar më së shumti në vitin 2018

Yjet
Dakota flet për herë të parë për lidhjen me Chris Martin: Jam shumë e lumtur

Dakota flet për herë të parë për lidhjen me Chris Martin: Jam shumë e lumtur

Po Flitet
Nga Leonard Cohen deri te Will.i.am, muzika që dëgjojnë anëtarët e familjes mbretërore britanike

Nga Leonard Cohen deri te Will.i.am, muzika që dëgjojnë anëtarët e familjes mbretërore britanike

Muzikë
Dy shqiptaret bëhen bashkë, Rita Ora dhe Bebe Rexha ndajnë çmim në iHeartRadio

Dy shqiptaret bëhen bashkë, Rita Ora dhe Bebe Rexha ndajnë çmim në iHeartRadio

Yjet
Shqiptari i “paharruar” anonim!

Shqiptari i “paharruar” anonim!

Fotografia
Chris Martin në lidhje me Dakota Johnson (Foto)

Chris Martin në lidhje me Dakota Johnson (Foto)

Po Flitet
Turneu i ribashkimit të Guns N’ Roses, i katërti më fitimprurës në histori

Turneu i ribashkimit të Guns N’ Roses, i katërti më fitimprurës në histori

Muzikë
Forbes publikon listën e 10 këngëtarëve më të paguar në botë

Forbes publikon listën e 10 këngëtarëve më të paguar në botë

Yjet
Coldplay krenarë me performancat e Dua Lipës në turneun e përbashkët (Foto)

Coldplay krenarë me performancat e Dua Lipës në turneun e përbashkët (Foto)

Yjet
Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

Muzikë
Në turneun e Coldplay, publiku brazilian këndon së bashku me Dua Lipën (Video)

Në turneun e Coldplay, publiku brazilian këndon së bashku me Dua Lipën (Video)

Muzikë