LAJMI I FUNDIT:

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

Vëmendja në botën e futbollit është përqendruar tek talentët e ri dhe një nga emrat që po ngjall interes të madh është Pau Cubarsi. Mbrojtësi vetëm 17 vjeç, nga praktikisht i panjohuri është kthyer në një premtim të jashtëzakonshëm për Barcelonën në një kohë të shkurtër, gjë që ka tërhequr vëmendjen e dy gjigantëve evropianë: PSG dhe Bayern Munich.

Cubarsi ka dëshmuar vlerën e tij në fushë, duke fituar besimin e trajnerit Xavi dhe duke u vendosur si titullar në skuadër.


Performanca e tij e fundit kundër Getafes ka qenë elokuente, gjë që ka ngjallur interesin e klubeve si PSG dhe Bayern, të dyja duke kërkuar të forcojnë linjën e tyre mbrojtëse në Ligue 1 dhe Bundesliga, respektivisht.

Barcelona po përgatitet ta transferojë 33-vjeçarin që nuk ka skuadër
Lexo po ashtu Barcelona po përgatitet ta transferojë 33-vjeçarin që nuk ka skuadër

Pavarësisht moshës së tij të re, Cubarsi tregon pjekuri dhe cilësi në lojën e tij, duke e bërë atë një objektiv joshëse për këto skuadra. Me Barcelonën që po përballet me sfida financiare, një ofertë e përshtatshme mund të jetë e vështirë për t’u refuzuar si për klubin ashtu edhe për lojtarin, sipas Mas Fichajes.

Kontrata e Cubarsi me Barcelonën zgjat deri në verën e vitit 2026 dhe vlera e tij në treg, sipas Transfermarkt, është relativisht e ulët, rreth 1.5 milion euro, me një klauzolë lirimi prej 10 milionë euro. Kjo e bën atë një opsion tërheqës për ekipet që kërkojnë talent të rinj me një çmim të arsyeshëm.

Megjithëse e ardhmja e Cubarsi është ende e paqartë, rritja e tij meteorike në Barcelonë dhe interesimi nga klube si PSG dhe Bayern Munich sugjerojnë se ai ka një rrugë të ndritur përpara tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori