LAJMI I FUNDIT:

Barcelona po përgatitet ta transferojë 33-vjeçarin që nuk ka skuadër

Barcelona po përgatitet ta transferojë 33-vjeçarin që nuk ka skuadër

Barcelona raportohet se është e interesuar për nënshkrimin e ish-portierit të Manchester United, David de Gea gjatë verës.

Spanjolli  ka qenë i lirë që kur u largua nga Djajtë e Kuq verën e kaluar pas skadimit të kontratës së tij. Portieri 33-vjeçar kaloi 12 vjet në Old Trafford, pasi iu bashkua klubit nga Atletico Madrid në vitin 2011.


De Gea bëri 545 paraqitje për Manchester United dhe mbajti numrin më të lartë të portave të paprekura në historinë e klubit (190). Thuhet se atij iu ofrua një kontratë e re, por me paga dhe kushte më të ulëta dhe ai nuk pranoi ta nënshkruante atë, duke u larguar si lojtar i lirë.

Barcelona përgatitet për transferimin e top yllit
Lexo po ashtu Barcelona përgatitet për transferimin e top yllit

Sipas The Hard Tackle, Barcelona tani po shqyrton nënshkrimin e spanjollit si lojtar i lirë. Kjo vjen si befasi duke qenë se ata tashmë kanë Marc-Andre ter Stegen si portierin e tyre të parë të zgjedhur. Për më tepër, zgjedhja e dytë Inaki Pena gjithashtu bëri mirë këtë sezon në mungesë të gjermanit për shkak të lëndimit.

Pavarësisht, Blaugranët janë lidhur me një lëvizje për De Gean, i cili gjithashtu ka fituar interesim nga Newcastle United dhe klubet e Arabisë Saudite. Megjithatë, spanjolli do të preferonte një kalim në La Liga.

Së bashku me Barcelonën, për nënshkrimin e ish-portierit të Manchester United janë të interesuar edhe Real Betis dhe Sevilla. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori