LAJMI I FUNDIT:

E duan Chelsea dhe Arsenali – duket se Mudryk ka vendosur se ku dëshiron të transferohet

E duan Chelsea dhe Arsenali – duket se Mudryk ka vendosur se ku dëshiron të transferohet

Thuhet se Mykhailo Mudryk do të zgjidhte Arsenalin para Chelseat nëse do të merrej me një vendim të drejtpërdrejtë mes dy rivalëve londinez.

Reklama

The Gunners kanë ndjekur lojtarin që nga fillimi i afatit kalimtar, por oferta e tyre fillestare prej 60 milionë euro u refuzua dhe nuk ka qenë në gjendje të arrijë një marrëveshje me Shakhtarin, pavarësisht se e ka rritur ofertën e tyre në 65 milionë euro, me skuadrën ukrainase që kërkon rreth 95 milionë euro.

Chelsea tani po kërkon të rrëmbejë lojtarin nga duart e rivalit të qytetit dhe po përpiqet të joshë Mudrykun në “Stamford Bridge”.

Arsenali dhe Chelsea të dy duan të nënshkruajnë anësorin e Shakhtar Donetsk, Mykhailo Mudryk.

Blutë shpresojnë se ai do t’i bashkohet pas bisedimeve ‘pozitive’ me Shakhtarin, por Mudryk do të preferonte të transferohej në Arsenal, sipas The Guardian.

Mudryk ka lënë të kuptohet për preferencën e tij për t’u bashkuar me Arsenalin ditët e fundit, pasi ai postoi në Instagram duke shfaqur në foto të ndeshjes ndaj West Hamit, aty ku Gunners triumfuan.

Arsenali po synon të sjellë një sulmues këtë muaj pasi humbi Gabriel Jesusin për shkak të lëndimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori