LAJMI I FUNDIT:

E bleu 80 milionë euro, Arsenali tani e largon në huazim Nicolas Pepen

E bleu 80 milionë euro, Arsenali tani e largon në huazim Nicolas Pepen

Nicolas Pepe do të largohet nga Arsenali pas tri viteve qëndrim në Londër.

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë ishte blerë 80 milionë euro nga Lille në verën e vitit 2019, por nuk ka arritur asnjëherë të bind drejtuesit e klubit anglez.

27-vjeçari ka zhvilluar 112 ndeshje zyrtare me Arsenalin duke shënuar 27 gola e duke asistuar në 21 të tjerë.

Megjithatë trajneri Mikel Arteta nuk llogarit në shërbimet e tij dhe ka vendosur ta largojë këtë verë.

Pepe do të rikthehet në Francë, pasi karrierën do ta vazhdoj te OGC Nice si huazim një vjeçar.

Do të jetë një huazim i thjeshtë e pas një viti dy skuadrat do të diskutojnë për blerjen përfundimtare të Nices për Pepen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

La Liga
Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

La Liga
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

La Liga
Kalo në kategori