LAJMI I FUNDIT:

E ardhmja e Lautaros te Interi në dyshim, Marotta synon përforcime në sulm dhe ka tre emra në listë

E ardhmja e Lautaros te Interi në dyshim, Marotta synon përforcime në sulm dhe ka tre emra në listë

Interi do të dëgjojë ofertat për argjentinasin Lautaro Martinez në verë dhe tashmë ka synim emra si Gianluca Scamacca, Paulo Dybala dhe Jonathan David të Lille për të përforcuar sulmin e tyre.

Reklama

Sulmuesi argjentinas vetëm pak muaj më parë nënshkroi një zgjatje të kontratës deri në vitin 2026, por vazhdon të marrë vëmendjen e shumë klubeve nëpër Evropë.

Pavarësisht 11 golave ​​të tij në 22 ndeshje në Serie A këtë sezon, Lautaro nuk ka shënuar në asnjë nga 13 ndeshjet e fundit të Ligën e Kampionëve me Nerazzurrët.

Goli i tij i fundit në garën elitare të Evropës daton në nëntor 2020 kundër Real Madridit dhe argjentinasi ka luftuar për t’u përshtatur me partnerin e tij të ri, Edin Dzeko.

Lautaro flet për karrierën e tij, lëvdon Militon dhe jep një mendim të sinqertë për fitimit e Topit të Artë nga Messi
Lexo po ashtu Lautaro flet për karrierën e tij, lëvdon Militon dhe jep një mendim të sinqertë për fitimit e Topit të Artë nga Messi

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, për të gjitha këto arsye, Interi do të konsideronte shitjen e ‘El Toros’ për një ofertë adekuate në verë.

Nerazzurrët tashmë po planifikojnë disa emra dhe duan të mbyllin diferencën me skuadrat më të mira në Evropë.

Scamacca i Sassuolos është njëri nga objektivat e tyre kryesore të transferimit për sezonin 2022/23, por italiani do të ishte një zëvendësues për Dzekon sezonin e ardhshëm, duke u bërë sulmuesi kryesor i Interit nga sezoni 2023/24.

Interi ka synuar dy sulmues të tjerë në rast se Lautaro largohet. Njëri është Dybala, i cili sheh kontratën e tij me Juventusin që i skadon në fund të sezonit. Kampionët e Serie A janë të hapur për t’i ofruar Dybalas 7 milionë euro në sezon, po aq sa ai merr në Juventus dhe po aq sa Alexis Sanchez fiton.

Kiliani gjithashtu mund të largohet gjatë verës. Interi ka një opsion për të ndërprerë kontratën e tij me marrëveshje të ndërsjellë duke paguar 4.5 milionë euro në fund të sezonit aktual.

Nerazzurrët kanë monitoruar edhe David të Lille. Çmimi për yllin kanadez është 50 milionë euro, por agjenti i tij Nick Mavramaras tha muajin e kaluar se klienti i tij “me siguri do të largohet nga Lille në fund të sezonit”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori