LAJMI I FUNDIT:

Dyshja e Aston Villës përplasen gjatë ndeshjes me West Hamin, ndërhyjnë edhe bashkëlojtarët

Dyshja e Aston Villës përplasen gjatë ndeshjes me West Hamin, ndërhyjnë edhe bashkëlojtarët

Sulmuesi i Aston Villës, Anwar El Ghazi tentoi ta godiste me kokë bashkëlojtarin e tij Tyrone Mings gjatë përballjes me West Hamin.

Reklama

Mings ishte i acaruar me bashkëlojtarin e tij që nuk i pasoi topin në momentin e kundërsulmit të krijuar ndaj rivalëve të tyre në Ligën Premier.

Por, anësori holandez nuk e kishte idenë se El Ghazi po e kërkonte topin dhe më pas pasoi me përleshjen verbale mes të dy lojtarëve.

El Ghazi më pas tentoi ta godiste me kokë Mingsin para se të ndaheshin nga bashkëlojtarët e tyre Marvelous dhe Nakamba.

Çuditërisht, VAR e shikoi mundësinë që t’i ndëshkonte të dy lojtarët me karton të kuq, mirëpo më pas vendosën që gjërat të kalonin në qetësi.

Mike Dean i paralajmëroi të dy lojtarët para se të vazhdonte përballje në mes të West Hamit dhe Aston Villës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori