LAJMI I FUNDIT:

Dymbëdhjetë martesat e të famshmëve që kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve

Dymbëdhjetë martesat e të famshmëve që kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve

Njerëzit e famshëm nuk pushojnë asnjëherë së mahnituri. Dhe kur është fjala për dasmat, ata na lënë gojëhapur, pasi shumë prej tyre zgjedhin të martohen në mënyra që janë po aq të çuditshme sa janë goditëse.

Qoftë për shkak të kohëzgjatjes së tyre, temës, apo fustaneve të dekoruara, dasmat e të famshmëve kanë arritur të na befasojnë dhe të mbesin në kujtimet e admiruesve të tyre, pa marrë parasysh sa kohë kalon.


Bright Side zgjodhi 12 çifte të famshme që bënë histori për mënyrat e tyre të flakta, ekstravagante dhe shumë origjinale për të realizuar ditën më të rëndësishme të jetës së tyre.

1. Tom Cruise dhe Katie Holmes

Çifti ishte martuar sipas riteve të ‘Scientology’ (një fe moderne; një sistem i besimeve dhe riteve të lidhura krijuara nga L. Ron Hubbard). Prandaj, si një shenjë e dashurisë dhe besnikërisë së tij, Tom Cruise iu zotua nuses me një krehër, një tigan dhe një mace. Përveç kësaj, dasma u zhvillua në një kështjellë të zbukuruar italiane.

2. Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick

Nusja, një ikonë në industrinë e modës zgjodhi një fustan të zi për martesë, në kundërshtim me traditat për të veshur një vello të bardhë. Vite më vonë, ajo duket se është penduar për të. Fustani i përshtatej bukur asaj.

3. Nicole Richie dhe Joel Madden

View this post on Instagram

Springtime Daydream 🌸🌸🌸

A post shared by NICOLE RICHIE (@nicolerichie) on Mar 23, 2014 at 12:48pm PDT

Ashtu si në çdo martesë të nivelit të lartë, ka pak hapësirë për ekscentricitetet. Nicole Richie pati tri ndryshime të veshjeve, një për çdo moment të ngjarjes. Por gjëja më e habitshme ishte se një elefant i stërvitur me emrin Tai ecte nusen poshtë rreshtit për t’u sjellë atyre fat të mirë. Një tjetër pikë e rëndësishme e ngjarjes ishte kur nusja dhe dhëndri u martuan nga reperi Joseph “Rev Run” Simmons.

4. Pamela Anderson dhe Kid Rock

Aktorja u martua me muzikantin në një jaht luksoz në Saint Tropez. Por kjo nuk ishte e gjitha; ceremonia vazhdoi në tri vende të tjera në Amerikë. Nusja dhe dhëndri nuk mbanin asgjë përveç rrobave të banjës dhe kapelave të marinarëve.

5. Miranda Lambert dhe Blake Shelton

Ylli i zhanrit ‘country’ në martesë kishte veshur fustanin e nënës së saj me një palë çizme argjendi. Për darkë, një pjatë e bërë me mish dreri u shërbeu të gjithë të ftuarve. Ata nuk e dinin, vetë këngëtarja gjuante mishin!

6. Ashlee Simpson dhe Pete Wentz

Martesa e kësaj dyshe ishte shumë romantike. Vendi u dekorua me 10,000 trëndafila të zi. Qeni i dhëndrit ishte i ngarkuar të barte unazat në altar dhe babai i nuses i ofroi ceremoninë.

7. Elizabeth Hurley dhe Arun Nayar

Çifti nuk kurseu asnjë shpenzim kur erdhi koha e dasmës. Ata kishin organizuar një dasmë përrallë. Së pari, ata u martuan sipas traditës anglikane. Pastaj, festa zgjati gjashtë ditë, sipas traditës indiane. Në fund të festës, ata patën një martesë hinduiste.

8. Elizabeth Taylor dhe Larry Fortensky

Për dasmën e tij të tetë, Larry Fortensky huazoi parkun Neverland Ranch në Kaliforni. Dasma ishte një sukses i madh me shumë të ftuar të profilit të lartë. Dyshja tërhoqën qindra reporterë dhe fotografë. Disa helikopterë fluturuan mbi fermë me shpresën për të marrë imazhe ekskluzive të çiftit.

9. Dennis Rodman dhe Carmen Electra

Ylli i NBA gjithmonë i lë të gjithë gojëhapur, dhe jo vetëm për shkak të talentit të tij në fushë basketbolli. Ai u martua me aktoren Carmen Electra në Las Vegas, vetëm për të paraqitur letrat e anulimit dhjetë ditë më vonë.

10. Britney Spears dhe Kevin Federline

Çifti ishte takuar vetëm tre muaj më parë, kjo është arsyeja pse martesa ishte kaq e papritur. Kur të ftuarit arritën në atë që menduan se ishte një fejesë, ata morën një kartë që thoshte, “Surprizë! Sot është dasma jonë”.

11. Kendra Wilkinson dhe Hank Baskett

Dyshja u martuan në rezidencën Playboy. Sigurisht, ai mori pjesë me tri të dashurat e tij në atë kohë. Ndoshta kjo nuk është aq e çmendur sa fakti që Hefner dhe Wilkinson ishin çift para kësaj.

12. Mariah Carey dhe Nick Cannon

Në fillim, kur u martuan, ata tashmë e kishin bërë të madhe. Por kur realizuan premtimet e tyre, ata vendosën të bëjnë gjëra të stilit ‘Disney’ me kështjellën e ‘Bukuroshes së Fjetur’ si sfondi i tyre. Ata festuan vitet e martesës mes magjisë së përrallave. Ajo vishej me një fustan pompoz dhe ai dukej si princ simpatik. Fëmijët e tyre ishin veshur ashtu si prindërit e tyre. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Fejohet vajza e Bekim Jasharit, bashkë me të fejuarin vizituan varret e Hamëz dhe Feride Jasharit

Fejohet vajza e Bekim Jasharit, bashkë me të fejuarin vizituan varret e Hamëz dhe Feride Jasharit

Magazina
“Më ngacmonte, u josha” – Meri Shehu zbulon se kush flirtoi me të në BBVA

“Më ngacmonte, u josha” – Meri Shehu zbulon se kush flirtoi me të në BBVA

Magazina
Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Magazina
Time: Dua Lipa në listën e 100 njerëzve më me ndikim në botë të vitit 2024

Time: Dua Lipa në listën e 100 njerëzve më me ndikim në botë të vitit 2024

Magazina
Rita Ora shfaqet plot shkëlqim, në fotografitë e fundit në Australi

Rita Ora shfaqet plot shkëlqim, në fotografitë e fundit në Australi

Magazina
“A janë ende bashkë Argjira dhe Graciano?” – Reagon nëna e balerinit

“A janë ende bashkë Argjira dhe Graciano?” – Reagon nëna e balerinit

Magazina
Kalo në kategori