Psikologët besojnë se mosha jonë e perceptuar është e ndryshme nga epoka jonë biologjike, dhe kjo është arsyeja pse është plotësisht normale të kemi një diferencë moshe në një marrëdhënie. Për shembull, çiftet me diferencë të madhe në moshë janë mjaft të zakonshme në Hollywood, sepse ata dëgjojnë ndjenjat e tyre dhe në fund të fundit e dinë që mosha është vetëm një numër.

Reklama

Bright Side ka sjell së fundmi historinë e çifteve të famshme të Hollywoodit, që pavarësisht diferencës së madhe në moshë, dashuria mes tyre triumfoi.

1. Patrick Stewart dhe Sunny Ozell

Diferenca në moshë: 38 vjeç.

Sir Patrick Stewart u takua me Ozell në vitin 2008 pas një shfaqje në Teatrin Broadway. Ai u mahnit nga këngëtarja e re dhe ata filluan të dilnin me njëri-tjetrin. Pesë vjet më vonë, çifti u martua.

Reklama
Reklama

Sunny dikur komentoi diferencën e tyre në moshë, duke thënë se nuk ka asnjë efekt në marrëdhënien e tyre: “Ai është kaq rinor dhe unë mendoj se unë dukem më e vjetër. Ai është në gjendje më të mirë se unë, që më zemëron”.

2. Jeffrey Dean Morgan dhe Hilarie Burton

Diferenca në moshë: 17 vite.

Burton dhe Morgan u takuan përmes kolegut të tyre Jensen Ackles. Gruaja e Ackles dikur punonte me Hilarie në “One Tree Hill” dhe e bëri marrëdhënien e tyre një realitet përmes një takimi. Marrëdhënia e tyre filloi në vitin 2009, por çifti nuk u martuan deri në vitin 2019.

Jeffrey dhe Hilarie janë prindër të dashur të një djali të quajtur Gus dhe vajzës George. Së bashku ata jetojnë në një fermë të madhe në New York.

Reklama

3. Michael Fassbender dhe Alicia Vikander

Reklama

Diferenca në moshë: 12 vite.

Çifti u takua në një skenar klasik të Hollywoodit në vitin 2014 ndërsa po xhironin “The Light Between Oceans”. Tri vjet më vonë, Michael dhe Alicia e bënë zyrtare dashurinë e tyre në një ceremoni private në Spanjë. Ata i mbajnë marrëdhëniet e tyre me veten të qeta dhe jetojnë në Portugali, larg vëmendjes mediatike.

4. John Stamos dhe Caitlin McHugh

Diferenca në moshë: 23 vite.

Në vitin 2011, ata xhiruan një episod për serialin e famshëm “Law & Order”. Më vonë, ata u ribashkuan dhe u fejuan në vitin 2017 në Disneyland.

Në shkurt të vitit 2018 John dhe Caitlin u martuan dhe ishin në pritje të fëmijës së tyre të pare.

5. Ben Affleck dhe Ana de Armas

Reklama

Diferenca në moshë: 15 vjet.

Ben dhe Ana janë një palë tjetër e të dashuruarve që janë takuar në xhirimet e një filmi. Çifti punoi së bashku në filmin “Deep Water” që u xhirua në fund të vitit 2019. Edhe pse marrëdhënia e tyre është relativisht e freskët, ata shpesh kapen nga paparacët dhe duken shumë të mprehur nga njëri-tjetri. Jemi të entuziazmuar të shohim se ku do të arrijë kjo lidhje!

Reklama

6. David Hasselhoff dhe Hayley Roberts

Diferenca në moshë: 27 vjet.

Hasselhoff dhe Roberts patën një takim fati kur ajo kërkoi të bënte një foto me të ndërsa David ishte një anëtar jurie në “Britain’s Got Talent”. Ai kujtoi që ajo nuk dinte shumë më tepër për karrierën e tij dhe ndjehej “bukur dhe freskuese”. David dhe Hayley filluan lidhjen në vitin 2012 dhe u martuan gjashtë vjet më vonë.

Reklama

Ylli i “Baywatch” thotë se diferenca e tyre në moshë e shqetësoi më parë, por dashuria që ata kanë është më e rëndësishme: “Për kohën më të gjatë nuk mendoja se ishte e drejtë të martohesha me Hayley pasi isha aq shumë më i vjetër dhe nuk doja ta merrja larg argëtimit dhe rinisë dhe eksitimi i plakjes së bashku dhe të pasurit fëmijëve. Ne jemi bashkë për rreth shtatë vjet dhe kemi kaluar një kohë kaq të mirë. Kam kuptuar se sa shumë e dua Hayley dhe sa jemi bërë pjesë e jetës së njëri-tjetrit”, ka thënë aktori.

Reklama

7. Elon Musk dhe Grimes

Diferenca në moshë: 16 vite.

Reklama

Lidhja e themeluesit të SpaceX dhe këngëtares filloi pas dy flirteve në Twitter në prill të itit 2018. Disa javë më vonë, ata bënë një paraqitje në MET Gala, e cila shënoi debutimin e tyre si çift. Më 4 maj të vitit 2020, Grimes lindi djalin e tyre të parë së bashku, duke e bërë Muskun baba për herë të shtatë.

8. Ian Somerhalder dhe Nikki Reed

Diferenca në moshë: 10 vjet.

Romanca e Somerhalder dhe Reed filloi në vitin 2014, rreth kohës kur u nda nga burri i saj i parë. Për fat të mirë, Ian ishte gjithashtu beqar, kur u nda nga Nina Dobrev, e cila gjithashtu e njihte Nikkin. Çifti u martuan në vitin 2015.

Reklama

Ian dhe Nikki janë gjithashtu prindër. Vajza e tyre ka lindur në vitin 2017.

Reklama

9. Jeff Goldblum dhe Emilie Livingston

Diferenca në moshë: 30 vjet.

Aktori i njohur u takua me Livingston në një palestër. Goldblum tha që ai pa gruan e tij të ardhshme nëpër dhomë dhe duhej të fillonte një bisedë me të. Çifti u martuan në vitin 2014 dhe që atëherë kanë pasur dy djem.

Goldblum thotë se përkundër diferencës së tyre në moshë, ata janë shumë të lumtur: “Epo, po, deri më tani ndihem i aftë dhe jam plot me vitaminë A, dhe Emilie nuk është vetëm një atlete e klasit botëror, por e mençur përtej viteve të saj. Kështu që ne jemi disi të pajtueshëm për këtë mrekulli”.

10. Eddie Murphy dhe Paige Butcher

Reklama

Diferenca në moshë: 19 vjet.

Komediani legjendar filloi takimin me modelen Paige Butcher në vitin 2012. Ata patën fëmijën e tyre të parë, një vajzë, së bashku në vitin 2016, dhe më pas një djalë në vitin 2018. Në shtator të vitit 2018, Murphy i propozoi Butcher, por ata ende nuk janë akoma gati për t’u martuar.

Reklama

11. Heidi Klum dhe Tom Kaulitz

Diferenca në moshë: 16 vite.

Modelja e njohur dhe kitaristi Tokio Hotel ranë shumë shpejt në dashuri me njëri-tjetrin. Ata e bënë lidhjen e tyre publike në maj të vitit 2018 dhe u martuan deri në shkurt të vitit të ardhshëm.

Nëpërmjet martesës me Heidin, Tom u bë njerku i katër fëmijëve të saj. Klum thotë se ata madje tashmë kanë një traditë “të bëjnë diçka të lezetshme për fëmijët” në Ditën e Shën Valentinit.

12. Matthew McConaughey dhe Camila Alves

Reklama

Diferenca në moshë: 12 vjet.

Aktori fitues i çmimit “Oscar” u takua me gruan e tij kur nuk po kërkonte dashuri. McConaughey zbuloi se takimi I tyre ndodhi në vitin 2006. Pas takimit të tyre të tyre të parë, ai e dinte që ai kurrë nuk do të dëshironte të shihte njeri tjetër përveç saj.

Reklama

Matthew dhe Camila u martuan në vitin 2012 dhe kanë tre fëmijë së bashku: dy djem dhe një vajzë. /Telegrafi/