Marrëdhëniet tona romantike shpesh diktohen nga mosha. Psikologët sugjerojnë që njerëzit reagojnë negativisht ndaj çifteve me dallime të mëdha në moshë dhe mendojnë se dikush po përfitohet. Ende, ka shumë partnerë që vërtetojnë se nuk keni nevojë të keni turp për atë që e doni. Ne jemi veçanërisht të frymëzuar nga shumë çifte të famshëm që e kapërcejnë këtë stigmë dhe i vendosin në rend të parë ndjenjat.

Reklama

Bright Side solli një listë me 12 çiftet e famshme që përkundër diferencës së madhe në moshë i rezistuan kohës.

1. Aaron Taylor-Johnson dhe Samantha Taylor-Wood

Diferenca në moshë: 23 vjet.
Të martuar që nga: 2012.

Aktori 18-vjeçar Aaron Taylor-Johnson u lidh me regjisoren 42-vjeçare Sam Taylor-Wood përsëri në vitin 2008 kur punonin në filmin “Nowhere Boy” së bashku. Brenda një viti, çifti u fejuan dhe u martuan në vitin 2012.

Reklama
Reklama

Ata kanë 2 vajza: Wylda Rae (vdiq në vitin 2010) dhe Romy Hero (lindur në vitin 2012). Aaroni është gjithashtu një njerk i përkushtuar për dy vajzat e tjera të Sam nga martesa e saj e mëparshme.

2. Richard Gere dhe Alejandra Silva

Diferenca në moshë: 34 vjeç
Të martuar që nga: 2018.

Të dy Gere dhe Silva ishin martuar me njerëz të tjerë kur lidhja e tyre filloi në vitin 2014. Por marrëdhënia e tyre nuk ishte një çështje – ata të dy ishin të ndarë nga bashkëshortët e tyre. Deri në vitin 2018, Richard dhe Alejandra ishin të martuar. Në vitin 2019, çifti mirëpriti në jetë djalin e tyre të parë dhe më vonë atë vit njoftuan se po prisnin një fëmijë të dytë.

Reklama

3. Alec Baldwin dhe Hilaria Thomas

Reklama

Diferenca në moshë: 26 vjeç.
Të martuar që nga: 2012.

Alec Baldwin e vodhi zemrën e tij nga instruktorja mahnitëse e jogës, Hilaria Thomas, në vitin 2011. Më pak se një vit më vonë, ata u martuan për fat të mirë dhe filluan të ndërtojnë familjen e tyre.

Alec dhe Hilaria kanë katër fëmijë së bashku dhe nuk duan të ndalen këtu. Çifti është i vendosur të ketë një fëmijë të pestë, edhe pse Hilaria ka kaluar dy aborte deri më tani.

4. Dennis Quaid dhe Laura Savoie

Diferenca në moshë: 39 vjet.
Së bashku që nga: 2018.

Reklama

Dennis Quaid ra në dashuri me Laura Savoie. Savoie po merr doktoraturën në Filozofi dhe, para kësaj, ajo u diplomua në universitetin e saj të mëparshëm. Çifti u takuan në një ngjarje biznesi në vitin 2018 dhe Quaid ra në dashuri me Laurën kaq shpejt, ai propozoi brenda disa muajve nga data e parë e takimit të tyre.

Reklama

5. Blake Lively dhe Ryan Reynolds

Diferenca në moshë: 11 vjet.
Të martuar që nga: 2012.

Ryan Reynolds dhe Blake Lively shpalosën ndjenjat në mënyrën e zakonshme të Hollywoodit – ndërsa punonin së bashku në një film. Të dy u takuan në vitin 2010 gjatë xhirimeve të “Green Lantern” dhe filluan lidhjen menjëherë pas kësaj.

Reklama

Në vitin 2012 ata u kurorëzuan dhe kanë tri vajza së bashku: David (e lindur në vitin 2014), Inez (vdiq në vitin 2016) dhe një vajzë të tretë (2019, emri i panjohur).

6. Katharine McPhee dhe David Foster

Diferenca në moshë: 34 vjeç.
Të martuar që nga: 2019.

Katharine McPhee ra në dashuri me producentin muzikant David Foster në vitin 2006 gjatë ekzekutimit të saj në “American Idol”. Deri në vitin 2015, David u divorcua, dhe në vitin 2017, ai dhe McPhee dolën publikisht si çift.

Reklama

Me gjithë ndryshimin e madh në moshë, Katharine ndihet e sigurt në marrëdhëniet e tyre pasi fëmijët e Davidit, përfshirë Gigi dhe Bella Hadid, e pranojnë me kënaqësi njerkën e tyre. Çifti u martuan në vitin 2019 në Londër.

7. Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger

Reklama

Diferenca në moshë: 10 vjet.
Të martuar që nga: 2019.

Erdhi si një tronditje kur Chris Pratt u nda nga Anna Faris në vitin 2018 pas nëntë vjet martese. Por tani që ne e shohim atë me Katherine Schwarzenegger, ne e dimë që ata ishin menduar të ishin bashkë.

Pratt adhuron të dashurën e tij dhe shoqërohet me babanë e saj të famshëm. Çifti u martuan saktësisht një vit pasi bënë publike lidhjen e tyre.

Reklama

8. George Clooney dhe Amal Alamuddin

Diferenca në moshë: 17 vjeç.
Të martuar që nga: 2014.

Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Alamuddin e bëri të pamundurën – e ktheu beqarin famëkeq George Clooney në një njeri të ndershëm. Aktori i famshëm u betua se nuk do të martohej pasi martesa e tij e parë dështoi në fillim të viteve ’90, por gjithçka që i duhej ishte një grua si Amal për të ndryshuar mendje. Clooney dhe Alamuddin u martuan në vitin 2014 dhe mirëpritën në jetë binjakët e tyre, Ella dhe Alexander, në vitin 2017.

9. Priyanka Chopra dhe Nick Jonas

Reklama

Diferenca në moshë: 10 vjet.
Të martuar që nga: 2018.

Për Nick Jonas, Priyanka Chopra është një grua përrallore. Në fund të vitit 2016, ai bëri një lëvizje në Twitter, por iu desh të priste gjatë gjithë kohës deri në festën e “Oscars 2017” për të takuar personalisht Chopran. Adhurimi i Jonas e tërhoqi aktoren indiane aq shumë saqë ata tashmë ishin gati të shkonin së bashku në mbrëmjen e famshme MET Gala.

Reklama

Në vitin 2018, ëndrra e Nick u realizua dhe çifti u martuan në një ceremoni spektakolare në Indi.

10. Rosie Huntington-Whiteley dhe Jason Statham

Reklama

Diferenca në moshë: 20 vjet.
Së bashku që nga viti: 2010.

Rosie Huntington-Whiteley dhe Jason Statham janë bashkë për më shumë se një dekadë.

View this post on Instagram

ride or die for life ❤️

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on Aug 8, 2018 at 7:44am PDT

Modelja mahnitëse dhe ylli i filmave aksion madje kishin një djalë së bashku (i cili vdiq në vitin 2017), por ata nuk janë ende të martuar. Statham i propozoi të dashurës së tij në vitin 2016, por ne ende jemi duke pritur datën e dasmës.

11. Bruce Willis dhe Emma Heming

Diferenca në moshë: 23 vjet.
Të martuar që nga: 2009.

Pas martesës së tij publike me Demi Moore në vitet ’90, Bruce Willis nuk donte t’i lejonte njerëzit e tjerë të hynin në jetën e tij personale. Ylli Die Hard u takua me gruan e tij të dytë, Emma Heming, ndërsa xhiroi për “Perfect Strangers” në vitin 2006.

Reklama

View this post on Instagram

☀️🐠🌴🥰🥥🏖🌊 #springbreak2019

A post shared by Emma Heming Willis (@emmahemingwillis) on Mar 15, 2019 at 10:45am PDT

Reklama

Pas një takimi disa vjeçar, ata u martuan në heshtje dhe mirëpritën në jetë dy vajza: Mabel (lindur në vitin 2012) dhe Evelyn (lindur në vitin 2014).

12. Dick Van Dyke dhe Arlene Silver

Diferenca në moshë: 46 vjeç.
Të martuar që nga: 2012.

Ylli Dick Van Dyke po jeton ende jetën e tij më të mirë në mesin e viteve ’90 dhe dëshmon se nuk është kurrë vonë për të gjetur dashurinë. Në vitin 2009, Van Dyke humbi gruan e tij prej 33 vjetësh nga kanceri, por kishte forcën për të vazhduar më tej. Ai u takua me artisten e grimit Arlene Silver në vitin 2006, por ata nuk filluan të takohen deri në vitin 2011 dhe u martuan një vit më vonë. Aktori ishte 87 vjeç në atë kohë. /Telegrafi/

Reklama