Vera e vitit 2020 pritet të jetë e nxehtë për shumë lojtarë të njohur që gjenden në vitin e fundit të kontratave të tyre me klubet aktuale.

Mund të jetë vetëm fillimi i tetorit, por disa lojtarë tashmë janë duke luajtur sikur të kenë lëvizur diku tjetër dhe mezi presin janarin për të diskutuar një transferim të lirë gjatë verës tek ndonjë klub tjetër.

Në gol, Gianluigi Buffon mund të jetë ri-bashkuar me Juventusin këtë sezon, por nëse Zonja e Vjetër vendos se ata nuk dëshirojnë që ajo marrëveshje të shtohet edhe një vit, ai mund të largohet si i lirë në verë, ndërsa rezervë e tij është Walter Benitez i Nice.

Juventusi mund t’i transferojë në verën e ardhshme pesë lojtarë nga Liga Premier me parametra zero Juventusi mund t’i transferojë në verën e ardhshme pesë lojtarë nga Liga Premier me parametra zero

Ka shumë opsione në mbrojtjen si Jan Vertonghen dhe Toby Alderweireld që dallohen, ndërsa pas tyre vijnë Thiago Silva dhe Stefan Savic.

Krahët e mbrojtjes kanë lojtar tjerë të njohur si Thomas Meunier dhe Laywin Kurzawa, ndërsa mesfusha është e mbushur me yje si Luka Modric, Christian Eriksen dhe Blaise Matudi.

Në krahët e sulmit dhe rolin pas sulmuesit qendror shihen emra të njohur si David Silva, Mario Gotze, Jose Callejon, Juan Cuadrado dhe Willian.

Në sulm, Edinson Cavani është emri i madh që mund të transferohet si i lirë në vërë, ndërsa pas tij gjendet Dries Mertens. /Telegrafi/