LAJMI I FUNDIT:

Dy gola të shpejtë në finalen e Ligës së Evropës, shënojnë De Jong dhe Godin

Dy gola të shpejtë në finalen e Ligës së Evropës, shënojnë De Jong dhe Godin
Sevilla - Inter . (Photo by Lars Baron/Getty Images)

Janë shënuar edhe dy gola të tjerë në finalen e Ligës së Evropës.

Reklama

Sevilla kaloi për herë të parë në epërsi, kur në minutën e 33-të gjetën golin e dytë në këtë sfidë.

Ever Banega asistoi për mrekulli për Luuk de Jong i cili shënoi me kokë për ta kaluar klubin spanjoll në epërsi.

Gjithsesi klubi spanjoll e mbajti epërsinë për vetëm tre minuta, pasi Inter barazoi rezultatin.

Marcelo Brozovic asistoi për mrekulli për Diego Godin i cili shënoi me kokë për 2-2. /Telegrafi/

https://twitter.com/Jacobr_10/status/1296894073740173321

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori