Durant shpërthen në fitoren e Golden State Warriors

Kampioni në fuqi i NBA, Golden State Warriors ka vazhduar me fitore.

Kundërshtari i radhës i Warriors ishte San Antonio Spurs që pësoi humbje të ngushtë 110-107.

Ndeshja filloi keq për vendasit pasi vetëm dy minuta qëndroi në parket fundori i tyre Steph Curry.

Fundori fantaatik pësoi një lëndim në tentim për të shënuar dhe nuk mundi ta vazhdonte ndeshjen.

Kësisoj Kevin Durant mori ndeshjen në dorë dhe i siguroi fitoren e shtatë radhazi ekipit të tij.

Durant realizoi 37 pikë, shtoi 11 kërcime dhe bëri katër asistime për bashkëlojtarët e tij.

Paraqitje të mirë pati edhe Klay Thompson me 13 pikë e gjashtë asistime.

Ndërkohë Draymond Green arriti ‘Tripe Double’ për herê tê tretë këtë edicion me 11 pikë, 12 kërcime e 10 asistime.

LaMarcus Aldridge ishte më efikasi tek Spurs me 30 pikë e 17 asistime por që nuk mjaftuan për ta befasuar kampionin në fuqi.

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Oklahoma City Thunder përballë Phoenix Suns 115-87.

Si gjithnjë, Russell Westbrook ishte më efikasi tek vendasit me 27 pikë tetë kërcime e nëntê asistime.

Paraqirje të mirë për Thunder patën edhe Paul George me 21 pikë e Adams që shtoi 16 pikë e 12 kërcime. /Telegrafi/

Rezultatet:

Charlote Hornets – Brooklyn Nets 111 – 125

Miami Heat – Philadelphia 76ers 108 – 99

Minnesota Timberwolves – Boston Celtics 109 – 117

Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns 115 – 87

Golden State Warriors – San Antonio Spurs 110 – 107

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

“E kuptoj”, Xavi thyen heshtjen në konferencë dhe flet për spekulimet e shkarkimit nga Barcelona

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute