LAJMI I FUNDIT:

Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Manchester United thuhet se po pozicionohet si favoriti për të siguruar transferimin e mbrojtësit të djathtë të Interit, Denzel Dumfries, përpara verës.

Me reprezentuesin holandez të vlerësuar në rreth 40 milionë euro, e ardhmja e tij në San Siro duket gjithnjë e më e pasigurt pasi klubi nuk është në gjendje të përmbushë kërkesat e tij për një kontratë të re, sipas burimeve të Tuttosport.


Edhe pse ka ende kohë deri në hapjen e merkatos së verës, duket se Manchester United po përgatit terrenin për të bërë lëvizjen e tyre në muajt në vijim. Holandezi ka shkëlqyer në Inter dhe shtimi i tij do të ishte një përmirësim për Djajtë e Kuq, veçanërisht duke marrë parasysh ngritjet dhe uljet e Aaron Wan-Bissaka në Old Trafford.

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A
Lexo po ashtu E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Anglezi, edhe pse i talentuar, ka luftuar për të përmbushur pritjet gjatë kohës së tij në Manchester United dhe lëndimet me të cilat është përballur këtë sezon janë shkak për shqetësim shtesë. Me raportimet e fundit nga Manchester Evening News që sugjerojnë se Wan-Bissaka mund të shitet këtë verë, ardhja e Dumfries mund t’i sigurojë skuadrës një dinamikë të re në pozicionin e mbrojtësit të djathtë.

Dumfries nuk është vetëm një mbrojtës i fortë në mbrojtje, por gjithashtu posedon një mentalitet sulmues që mund të shtojë një dimension të ri në lojën e Manchester United në krahun e djathtë. Edhe pse ai do të konkurronte për një vend me Diogo Dalot, i cili ka treguar përmirësime të ndjeshme nën drejtimin e Erik ten Hag, pasja e dy opsioneve të forta në atë pozicion do të ishte e dobishme për ekipin.

Ndërkohë, tifozët e Interit mund të jenë të zhgënjyer nga perspektiva e humbjes së Dumfries, por nga pikëpamja financiare, ka kuptim që klubi të përfitojë nga vlera e tij tani në vend që të rrezikojë ta humbasë atë në një transferim të lirë kur kontrata e tij skadon në verën e vitit 2025. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori