LAJMI I FUNDIT:

Duelin e mbrojtësve shqiptarë e fiton Rrahmani, edhe Gjimshiti kishte paraqitje të mirë

Duelin e mbrojtësve shqiptarë e fiton Rrahmani, edhe Gjimshiti kishte paraqitje të mirë

Napoli ka shënuar fitore ndaj Atalantas me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 26-të të Serie A.

Reklama

Khvicha Kvaratskhelia dhe Amir Rrahmani i shënuan golat në këtë takim për fitoren e napolitanëve.

Rrahmani ishte prej më të mirëve në fushë, duke u vlerësuar nga SofaScore me notën 7.9.

Napoli i Amir Rrahmanit i pandalshëm, mbrojtësi shënoi fitoren e madhe
Lexo po ashtu Napoli i Amir Rrahmanit i pandalshëm, mbrojtësi shënoi fitoren e madhe

Ai kishte edhe pse spastrime, dy ndërhyrje në top dhe shtatë nga dhjetë duele të fituara.

Në anën tjetër Berat Gjimshiti kishte tre aksione të ndërprera, dy ndërhyrje në top dhe dy spastrime nga zona.

Ai fitoi edhe dy duele dhe ishte i saktë me një top të gjatë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori