LAJMI I FUNDIT:

Napoli i Amir Rrahmanit i pandalshëm, mbrojtësi shënoi fitoren e madhe

Napoli i Amir Rrahmanit i pandalshëm, mbrojtësi shënoi fitoren e madhe

Napoli ka shënuar fitore ndaj Atalantas me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 26-të të Serie A.

Reklama

Pjesa e parë nuk solli gola edhe pse rastet në të dyja anët nuk munguan.

Napoli rrezikoi në tri raste me Matteo Politanon dhe Khvicha Kvaratskhelia, por që nuk arritën të shënonin.


Goli i parë në ndeshje u shënua nga Khvicha Kvaratskhelia në minutën e 60-të për 1-0.

Për t’ia siguruar fitoren Napolit u përkujdes Amir Rrahmani që shënoi në minutën e 77-të një gol të bukur me kokë për 2-0.

Mbrojtësi ynë është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Napolit këtë kampionat, që duket çdo ndeshje e më afër titullit të kampionit.

Napoli ka tani 68 pikë, plot 18 më shumë se sa ndjekësi i parë Interi, ndërsa Atalanta mbetet e gjashta me 42 pikë /Telegrafi /

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori