Dua Lipa ka marrë pjesë së fundmi në ceremoninë e nderimeve vjetore, Variety ‘s Hitmakers .

Reklama

Organizimi në fjalë vë në qendër të vëmendjes artistët, shtëpitë diskografike, drejtuesit, producentët, botuesit, miksuesit e zërit, inxhinierët, menaxherët dhe njerëzit e marketingut që qëndrojnë pas 25 këngëve më të dëgjuara të vitit.

Sigurisht që Dua e arsyeton prezencën e saj me suksesin e jashtëzakonshëm që ka shënuar bashkëpunimi i saj me Elton Johnin, “Cold Heart (PNAU Remix)”.

Dua Lipa (Foto: Emma McIntyre/FilmMagic)

Jack Harlow, HER, Elton John, e Selena Gomez janë disa nga emrat e njohur që gjithashtu nuk munguan në këtë mbrëmje.

Reklama

Ceremonia e paradrekës dhe e çmimeve është e lidhur me edicionin e “Variety ‘s Hitmakers”, i cili si organizim filloi në vitin 2017.

Reklama

Dua Lipa (Foto: Emma Kevin Winter/Getty Images)

Dua Lipa dhe Elton John u nderuan me çmimin e dyfishtë “Hitmakers of the Year (Krijuesit muzikorë të vitit)”, për suksesin e bashkëpunimit të tyre i cili qëndroi për një kohë të gjatë në majë të top-listave britanike dhe amerikane.

Këngëtarja me origjinë nga Kosova është dukur tejet elegante dhe shik në këtë mbrëmje e veshur me një kostum të hirtë, të hapur te pjesa e dekoltesë.

Dua Lipa (Foto: Christopher Polk/Variety via Getty Images)

Reklama

Flokët e zeza të lëshurara drejtë dhe syzet e saj të errëta ishin detajet që përsosën dukjen e saj në këtë mbrëmje. /Telegrafi/

Dua Lipa (Foto: Amy Sussman/Variety via Getty Images)

Dua Lipa (Foto: Frazer Harrison/Variety via Getty Images)

Reklama

Dua Lipa (Foto: Matt Winkelmeyer/Variety via Getty Images)

Dua Lipa (Foto: LISA O’CONNOR/AFP via Getty Images)

Dua Lipa (Foto: Frazer Harrison/Variety via Getty Images)

Dua Lipa (Foto: Amy Sussman/Variety via Getty Images)

Dua Lipa (Foto: Kevin Winter/Getty Images)