LAJMI I FUNDIT:

Dua Lipa shfaqet si prezantuese në “Saturday Night Live” – në publik nuk mungojnë as prindërit e saj

Dua Lipa shfaqet si prezantuese në “Saturday Night Live” – në publik nuk mungojnë as prindërit e saj

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, di gjithmonë se si të marrë vëmendje.

Ajo ka prezantuar, kënduar dhe luajti në skeçet e “Saturday Night Live” në episodin e 49-të të spektaklit të famshëm amerikan.

Artistja me origjinë nga Kosova nisi programin duke prezantuar veten e saj: “Unë jam Dua Lipa, Dua do të thotë dashuri në shqip dhe Lipa është mbiemri im në shqip”.


Foto: Screenshot/YouTube

Bukuroshja tutje përmendi edhe prindërit e saj, Dukagjinin dhe Anesën, të cilët ndodheshin në mes të publikut.

Teksa kamera u drejtua nga ata, prindërit e artistes u panë duke qeshur me të.

Të gjitha lajmet nga Dua Lipa
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Dua Lipa

“Ata janë modernë, iu pëlqen të festojnë” dhe në një mbrëmje ndërsa ajo kishte dalë me miqtë, rastisi prindërit e saj në një klub në 3 të mëngjesit, “gjë që është e sikletshme sepse gjëja e fundit që do të shohësh kur je tapë është vajza jote”, u shpreh më tej ajo.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Këngëtarja njoftoi edhe publikimin e albumit të saj të tretë, “Radical Optimism”.

Dua nuk la jashtë vëmendjes as kërcimin e saj viral në vitin 2018 që u kritikua shumë pasi e quajtën “dembele” dhe shkruanin “jepi vajzë, vazhdo të mos na japësh gjë”.

Foto: Screenshot/Instagram

Ajo u kundërpërgjigj dhe tha “në fakt, ju dhashë meme-n më të madhe të të gjitha kohërave”.

Gjithashtu, 28 vjeçarja performoi dy këngë të reja nga albumi: “Illusion” dhe “Happy For You”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Magazina
Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Kalo në kategori