Dua Lipa performoi në festivalin e saj “Sunny Hill” në Prishtinë, Kosovë, i cili është themeluar nga Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa.

Festivali i muzikës është një nga më të mëdhenjtë në Kosovë dhe këtë vit ka pasur interpretues si J Balvin dhe Diplo, shkruan Vogue.

Dua Lipa kishte një pamje të personalizuar “Valentino Pink PP”, në koordinim me kërcimtarët e saj rezervë, vokalistët dhe anëtarët e grupit ndërsa performonte në Prishtinë.

Foto: Dua Lipa/Vogue

“Të kthehem në shtëpi për të performuar në Kosovë është gjithmonë një moment kaq i veçantë për mua”, thotë Lipa për Vogue.

Për kthimin e saj në skenë, Lipa hodhi kostumet e zeza Mugler që kishte veshur në turneun e saj “Future Nostalgia” në favor të një pamjeje të bukur rozë nga Valentino.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Lipa dhe të 20 kërcimtarët e saj rezervë, vokalistët dhe anëtarët e grupit hynë në koleksionin Pink PP të markës italian, i cili përmban pjesë në një nuancë uniforme rozë të theksuar.

Foto: Dua Lipa/Vogue

Pamja me porosi e këngëtares përfshinte një bluzë me sytjena me tegela dhe një minifund, të kompletuar me dorezat e operës dhe çizmet për një përfundim monokromatik.

Foto: Dua Lipa/Vogue

“Koleksioni Pink PP është ikonik i Valentino-s dhe jam e nderuar që e vesh atë, së bashku me të gjithë familjen time në turne”, thotë Lipa.

J Balvin ndezi atmosferën në natën e dytë të “Sunny Hill Festival”, doli në skenë me flamurin e Kosovës J Balvin ndezi atmosferën në natën e dytë të “Sunny Hill Festival”, doli në skenë me flamurin e Kosovës

Pamja tërësisht rozë-gjithçka sigurisht që bie në përputhje me trendin “Barbiecore” që ka qenë e tëra në bujë me të famshmit kohët e fundit. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)