Dua Lipa ngacmoi fansat me disa ‘selfie’ të realizuara në prapaskenë nga provat në Londër përpara performancës së saj në BRIT Awards javën e ardhshme.

25-vjeçarja zgjodhi një pamje të rastësishme, e veshur me një xhup të gjelbër dhe me pantallona të gjera të markës ‘Marc Jacobs’ për performancën e saj të martën.

Interpretuesja e hiteve çiftëzoi veshjen e saj me një palë atlete të zeza dhe disa unaza të thella në secilën dorë, shkruan DailyMail.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Në serinë e fotografive të shpërndara në Instagramin e saj të martën, këngëtarja shqiptaro-britanike u ul në dysheme dhe pozoi me telefonin e saj.

Xhupi i saj, i cili lexon “Stop Ripping Me Off”, është një nga disa sendet e zgjedhura nga koleksioni i ‘Marc Jacobs’ dhe artistit Magda Archer.

Artistja, e njohur për ilustrimet e saj duke përdorur fraza të ndryshme, kishte fjalët e saj të qëndisura në disa veshje, përfshirë xhupin e saj.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Dizajnet janë veshur nga njerëz të famshëm të ndryshëm si Harry Styles dhe Grayson Perry.

Dua Lipa, Arlo Park dhe Celeste kryesojnë nominimet sivjet në mbrëmjen e madhe BRIT Awards, me nga tri nominime secili.

Çmimet “BRITS 2021” do të shënojnë ngjarjen e parë të madhe në ambiente të mbyllura brenda mbi një viti ndërsa shefat përgatiten të lëshojnë 2.500 bileta falas për punëtorët kryesorë.

Në një njoftim muajin e kaluar, u zbulua se BRIT Awards do të zhvillohej përpara një audience të drejtpërdrejtë prej 4,000 personash në Londër në “The O2 Arena” më 11 maj – gjashtë ditë para fazës tjetër të izolimit.

Ceremonia, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt në ITV dhe do të drejtohet nga Jack Whitehall, do të festojë kthimin në interpretim live të artistëve dhe e nominuara Dua Lipa u ka premtuar atyre që do të marrin pjesë se do të jetë ‘një natë për t’u kujtuar’.

Ceremonia e brendshme dhe shfaqja drejtpërdrejt do të jenë pjesë e Programit Shkencor të Qeverisë për Kërkimin e Ngjarjeve dhe do të përdorë metoda të zgjeruara të testimit për të shqyrtuar se si mund të ndodhin ngjarjet pa nevojën e distancës shoqërore pasi të gjitha kufizimet të hiqen më 21 qershor.

Postimi i fundit i Duas në Instagram vjen vetëm disa ditë pasi ajo ndau fotografi duke festuar ditëlindjen e parë të qenushit të saj duke i organizuar atij një festë me miqtë e tij të mbuluar me gëzof. /Telegrafi/

Foto: Dua Lipa/Instagram