LAJMI I FUNDIT:

Dua Lipa dukej magjike në koncertin e fundit të Elton John në Los Angeles

Dua Lipa dukej magjike në koncertin e fundit të Elton John në Los Angeles

Këngëtarja Shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në koncertin e fundit të këngëtarit të madh, Sir Elton John.

Koncerti i zhvilluar “Dodger Stadium” të Los Angeles, mblodhi një audiencë gjigante para legjendës së muzikës.


Dyshja interpretuan për publikun bashkëpunimin e tyre “Cold Heart”, këngë e cila e riktheu pas shumë vitesh Eltonin në krye të top listave britanike amerikane.

Dua Lipa (Foto: Michael Tullberg/Getty Images)

Madje kjo këngë i shpërbleu ata me çmimin “Bashkëpunimi më i mirë” në American Music Awards 2022.

Artistja me origjinë nga Kosova është dukur tejet elegante dhe e veçantë me paraqitjen e saj në këtë koncert.

Dua Lipa (Foto: Michael Tullberg/Getty Images)

Lipa ndau me ndjekësit e saj në Instagram disa nga imazhe, ku dukej më se e mrekullueshme e veshur me një fustan të zi elegant me bisht të gjatë.

Ajo theksoi elegancën e saj femërore në këtë paraqitje, e cila i shumë komentua nga fansat e saj të shumtë në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

“Mikut tim më magjik Elton John faleminderit që e mbajtët gjallë ëndrrën! Ishte një nder, një privilegj dhe një gëzim të ndaja skenën me ju mbrëmë në shfaqjen tuaj të fundit në Stadiumin Dodgers. Faleminderit për gjithçka, përgjithmonë dhe gjithmonë. Unë të dua”, shkroi mes të tjerash Dua. /Telegrafi/

Foto: Dua Lipa/Instagram

Dua Lipa (Foto: Michael Tullberg/Getty Images)

Dua Lipa (Foto: Joce Zerojack/Bauer-Griffin/GC Images)

Dua Lipa (Foto: Steve Granitz/FilmMagic)

Në trend Magazina

Më shumë
Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian,

Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian, "100 Vitrinat"

Magazina
Adelina Ismaili emocionohet në emision, kur i ftuari i tregon se ia ka vënë vajzës emrin e saj

Adelina Ismaili emocionohet në emision, kur i ftuari i tregon se ia ka vënë vajzës emrin e saj

Magazina
'Vëllai i Madh' organizon sonte festë në BBVA për ditëlindjen e Meriton Mjekiqit - ftohen edhe ish-banorët

'Vëllai i Madh' organizon sonte festë në BBVA për ditëlindjen e Meriton Mjekiqit - ftohen edhe ish-banorët

Magazina
Çun Lajçi: Në Pulmologji kur po vdisja nga Covidi, Sali Berisha po më ofronte transfer në Stamboll me shpenzimet e veta

Çun Lajçi: Në Pulmologji kur po vdisja nga Covidi, Sali Berisha po më ofronte transfer në Stamboll me shpenzimet e veta

Magazina
Ish-banorët futen në shtëpi, Ilnisa e befason Meritonin me tortë për ditëlindjen e 29-të

Ish-banorët futen në shtëpi, Ilnisa e befason Meritonin me tortë për ditëlindjen e 29-të

Magazina
Capital T do të këndojë himnin e kuqezinjve në Euro 2024

Capital T do të këndojë himnin e kuqezinjve në Euro 2024

Magazina
Kalo në kategori