Drita trondit skuadrën hungareze, e mposht me rezultat tenistik

Drita ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore në fazën përgatitore që po e zhvillon në Turqi.

Skuadra gjilanase e drejtuar nga Zekirija Ramadani është përballur me ekipin hungarez Vasas FC, të cilën e ka mposhtur me rezultat të thellë 6-1.

Blerim Krasniqi e hapi serinë e golave ku realizoi në minutën e 12-të për 1-0.

Mysafirët barazuan dy minuta më vonë, para se Muharrem Jashari të shënonte në fundin e pjesës së parë për 2-1.

Gjilanasit dominuan edhe në pjesën e dytë ku realizuan edhe katër gola të tjerë.

Blend Baftiu, Muharrem Jashari, Albin Prapashtica dhe talenti i madh gjilanas Meris Maliqi shënuan për rezultatin përfundimtar 1-6. /Telegrafi/

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari anësor më tha - 'Më falni, bëra një gabim'

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari anësor më tha - 'Më falni, bëra një gabim'"

"Lutuni për RS" - çfarë do të thotë mesazhi i Rodrygos nën fanellën e tij

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Ylli i ndeshjes është Joselu: Real Madrid 2-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve